خرید طلا

آشنایی با انواع قفل دستبند و گردنبند طلا

شنایی با انواع قفل دستبند و گردنبند طلا

اهمیت قفل دستبند و گردنبند طلا

دستبند و گردنبند طلا جزو زیورآلات بسیار پر کاربرد و محبوب در میان افراد می‌باشد که راحتی آن‌ها یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب دستبند و یا گردنبند طلا می‌باشد که در این مطلب قصد داریم تا به بررسی و آشنایی انواع قفل دستبند و گردنبند طلا به طور کامل بپردازیم.

به طور کلی قفل های بسیار زیادی برای زیورآلات وجود دارد که هر کدام از آن‌ها از مزایا و معایب زیادی برخوردار هستند، در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید در هنگام خرید زیورآلات طلا بهترین هزینه را در میان گزینه های خود انتخاب نمایید.

آشنایی با انواع قفل دستبند و گردنبند طلا

قفل دستبند و گردنبند طلا

آشنایی با انواع قفل دستبند و گردنبند طلا

شاید بسیاری از افراد در هنگام خرید طلا به صورت اینترنتی و یا حضوری در انتخاب زیورآلات مدنظر خود با قفل های مختلفی رو به رو بشوند که در ادامه تمام قفل‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

قفل خرچنگی دستنبند و گردنبند طلا

قفل خرچنگی یکی از قدیمی ترین قفل‌های موجود در بازار است که اکثرا تمام خانم‌ها در اکسسوری‌های خود زیورآلاتی که با قفل خرچنگی درسته شده باشند در خانه موجود دارند؛ این قفل در سریع ترین حالت باز و بساته می‌شود و تنها کافی است تا اهرم موجود بر روی آن را بکشید تا قفل باز و بسته بشود.

قفل خرچنگی را می‌توان در اندازه‌ها ی متفاوت یافت و خریداری کرد و اکثرا در در دستبندها و گردنبندها از این قفل استفاده بسیاری می‌شود.

قفل خرچنگی طلا

معرفی قفل خرچنگی دستبند و گردنبند طلا

قفل حلقه ای فنری زیورآلات

این قفل نیز شباهت بسیار زیادی به قفل خرچنگی دارد با این تفاوت که این قفل دارای حالتی گرد است و به حلقه های بزرگ باز و بسته می‌شود، قفل حلقه‌‍ای فنری یکی از انواع قفل دستبند و گردنبند طلا بحساب می‌اید که از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

اکثرا به دلیل باز و بسته شدن آسان این قفل در زیورآلات طلا، بسیاری از طلاسازان در دستبند و گردنبند طلای خود از این قفل‌ها استفاده می‌کنند.

قفل حلقه ای طلا

مدل قفل حلقه ای طلا برای زیورآلات

قفل دستبند و گردنبند طلای قلابی

قفل قلابی یکی از انواع قفل دستبند و گردنبند طلا می‌باشد که در ظاهر چیزی شبیه به یک قلاب ماهی گیری است، طراحی قفل‌های قلابی بسیار قدیمی می‌باشد ولی دارای قابلیت بسیار خوبی هستند که وزن بسیار پایین این قفل یکی دیگر از مزایای آن به حساب می‌آید.

قفل توپی زیورآلات طلا

اکثرا تمام افراد زنجیرهای توپی را مشاهده کرده اند و قفل نصب شده بر روی آن را نیز دهده اند. دز حال حاضر کمتر کسی از زنجیرهای قفل توپی در زیورآلات خود استفاده می‌کنند و اکثرا می‌توان این قفل را در بدلیجات ها مشاهده کرد.

قفل آهنربایی زیورآلات

در حال حاضر یکی از معروف ترین و محبوب ترین قفل‌های موجود در زیورآلات قفل‌های آهن ربایی می‌باشد، معمولا این قفل‌ها را در دستبندهای چرمی و فانتزی می‌توان مشاهده کرد و به دلیل باز شدن سان این قفل از آن در طلا و جواهرات کمتر  استفاده می‌شود.

قفل آهنربایی طلا

قفل آهنربایی زیورآلات طلا

انواع قفل تاشو طلا

یکی از انواع قفل دستبند و گردنبند طلا محبوب در میان افراد قفل تاشو طلا است، این قفل یکی از زیبا ترین قفل های موجود برای زیورآلات می‌باشد که از نظر ایمنی قفل بسیار خوب و مناسبی بحساب می‌آید؛ در بسیاری از دستبندها و گردنبندهای طلا می‌توان انواع مدل‌های قفل تاشو را مشاهده و خریداری کرد.

 

قفل آسانسوری یکی از انواع قفل دستبند و گردنبند طلا

قفل آسانسوری و یا همان قفل کشویی یکی از محبوب ترین قفل‌های دستبند طلا بحساب می‌آید. در این چند سال محبوبیت زیادی در میان افراد به دست آورده است. اکثرا در دستبندهای طلای ایتالیایی و ترکیه‌ای می‌توان قفل آسانسوری را مشاهده کرد.

یکی از مزیت‌های بسیار خوب قفل آسانسوری تغییر سایز آسان این قفل می‌باشد که همین امر باعث شده تا این زیورآلات یکی از بهترین گزینه‌ها برای هدیه دادن باشند. توجه داشته باشید که این قفل از معایبی نیز برخوردار است. مهم ترین ان خراب شدن آن در کوتاه مدت است.

قفل بافت محبوب زیورآلات

در بسیاری از دستبندهایی که با استفاده از پلاک طلا و مهره ساخته شده اند می‌توانید به راحتی بافت‌هایی را مشاهده نمایید که اکثرا دست بافت هستند و به راحتی می‌توان این دستبند را برای هر سازی استفاده کرد، توجه داشته باشید که اکثرا این دستبندها از قیمت بسیار مطلوبی برخوردار می‌باشند و از طرفداران زیادی نیز برخوردار می‌باشد.

قفل بافت دستبند

قفل نخی دستبند طلا

قفل حلقه محور دستبند و گردنبند طلا

قفل‌های حلقه محور یکی از قفل‌های جدید و مدرن به حساب می‌‌آیند. بسیاری از افراد این قفل را به اسم قفل T نیز می‌شناسند. دلیل آن شباهت بسیار زیاد این قفل به حروف انگلیسی T است.

این قفل از دو بخش ساخته شده است. برای بستن آن باید بخش میله‌ای آن را به صورت عمودی وارد حلقه بکنیم و سپس آن را به صورت 90 درجه بچرخانیم تا محکم بشود. توجه داشته باشید که این قفل را می‌توان در طرح‌ها و مدل‌های مختلف یافت و خریداری کرد.

قفل حلقه محور دستبند و گردنبند

معرفی قفل حلقه محور

 نکات قابل اهمیت در انتخاب انواع قفل دستبند و گردنبند طلا

برای خرید دستبند و یا گردنبند طلا همانطور که گفته شد باید توجه بسیار زیادی به قفل آن‌ها داشته باشید. در ادامه چند مورد از نکات قابل اهمیت در مورد انواع قفل‌ها برای شما شرح داده ایم:

 • تا جای ممکن از خرید قفل های غیر ایمن و فانتزی اجتناب کنید.
 • راحتی قفل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 • قبل از خرید دستبند و گردنبند طلای مورد نظر خود حتما در مورد قفل‌های آن اطلاعات کافی بدست بیاورید.
 • توجه به میزان خرابی قفل زیورآلات طلا
 • اندازه مناسب قفل نسبند به دستبند و گردنبند

سوالات متداول آشنایی با انواع قفل دستبند و گردنبند طلا

 1. چند مدل قفل طلا برای دستبند و گردنبند وجود دارد؟
  قفل دستبند و گردنبند طلا دارای تنوع بسیار زیادی می‌باشند که چند مورد از آن‌ها شامل قفل آهنربایی، قفل خرچنگی، قفل تاشو، قفل قلابی، قفل بافت، قفل توپی، قفل آسانسوری، قفل محبوب حلقه ای، قفل فنری و قفل‌های قلابی هستند.
 2. برای خرید دستبند و انگشتر طلا باید به چه نکاتی توجه کرد؟
  برای خرید قفل زیورآلات طلا باید به راحت بودن قفل، اندازه، میزان خرابی قفل و ایمن بودن آن توجه بسیار زیادی بکنید.
 3. قفل دستبند و گردنبند طلا دارای چه اهمیتی می‌باشند؟
  ممکن است قفل دستبند و گردنبند طلا به صورت فانتزی باشد و از ایمنی بالایی برخوردار نباشد که همین عامل باعث می‌شود تا امکان گم شدن طلا افزایش پیدا کند، برای همین قفل زیورآلات طلا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشند و باید قبل از خرید دستبند و گردنبند طلا در مورد قفل ان‌ها اطلاعات کافی را بدست بیاوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *