خرید طلا, طلا کم اجرت

خرید طلا بدون اجرت

خرید طلای بدون اجرت

خرید طلا اینترنتی بدون اجرت

 


بازار طلا و جواهرات دارای اصول خاصی می‌باشند و اکثرا افرادی که از نحوه خرید و فروش طلا اطلاعات زیادی ندارند ممکن از سرشان کلاه برود؛ در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل در مورد خرید طلا بدون اجرت بپردازیم و شما را از نحوه خرید و فروش آن آگاه سازیم.

کارمزد طلا و اجرتا ساخت طلا یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که می‌تواند بر روی افزایش و یا کاهش طلا تاثیر گذار باشد؛ بسیاری از افراد در هنگام خرید طلا و جواهرات خنود بدون هیچ توجه‌ای به اجرت ساخت طلا، مبلغ آن را پرداخت می‌کنند؛ بسیاری از طلا فروشان نیز از این موقعیت سوء استفاده می‌کنند و طلای دست دوم و بدون اجرات را به جای طلای نو می‌فروشند.

طلای بدون اجرت

خرید طلای بدون اجرت

طلای بدون اجرت چیست؟

طلای بدون اجرت همان طلای دست دوم است، برای بسیار از افراد این سوال پیش می‌آید که چرا برای خرید طلاهای دست دوم هیچ اجرت ساختی پرداخت نمی‌شود و این نوع طلا چه چیزی کمتر از طلای اجرت دارد دارد؟ بهتر است بدانید که در هنگام خرید طلای نو و استفاده نشده طلا سازان مزد ساخت طلای خودشان را از خریداران دریافت می‌کنند.

هنگام فروش طلای نو نیز اجرت ساختی که خریداران در هنگام خرید طلا پرداخت کرده اند حذف می‌شود، و طلا فروش پس از خریداری کردن طلای دست دوم آن را بدون اجرت ساخت به خریداران می‌فروشد. خرید طلاهای بدون اجرت برای کسانی که قصد دارند طلایی با قیمت مناسب تهیه کنند بسیار مناسب می‌باشد.

نحوه محاسبه طلای دست دوم

در هنگام خرید طلای دست دوم نحوه محاسبه کردن طلا دارای اهمیت بسیار زیادی است و باید توجه داشته باشید که طلا فروشان مبلغی را به عنوان اجرت ساخت طلا از شما اخذ نکنند؛ برای محاسبه کردن طلای دست دوم ابتدا قیمت هر گرم طلای 18 عیار (باید به عیار طلا نیز توجه داشته باشید) ضربدر وزن طلای مدنظر شما می‌شود و سپس حاصل به دست آمده با 7 درصر سود فروشنده و 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده جمع می‌شود.

به طور کلی فرمول محااسبه طلای دست دوم به صورت زیر می‌باشد:

(9% مالیات بر ارزش افزوده + 7% سود طلا فروش) + (قیمت هر گرم طلا × وزن طلا)

طلاهای دست دوم

محاسبه کردن قیمت طلای دست دوم

مزایای خرید طلا بدون اجرت

خرید طلاهای بدون اجرت از مزیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد که با خواندن مزایای آن هر فردی به خرید طلای بدون اجرت و یا دست دوم فکر می‌کند ؛ در ادامه چند مورد از فواید خرید طلای دست دوم را برای شما شرح داده ایم:

 • پرداخت نکردن دستمزد ساخت طلا
 • بهترین گزینه برای سرمایه گذاری کردن
 • ارزان بودن قیمت طلا
 • سود کردن با خرید طلای دست دوم

معالیب خرید طلای دست دوم

به طور کلی خرید طلاهای دست دوم و بدون اجرت دارای معایب بسیار زیادی هستند که قبل از خرید آن باید حتما درمورد معایب طلای بدون اجرت آگاه باشید؛ که دست دوم وجود دارد، ریسک بالای خرید طلای دست دوم یکی از معایب مهم در هنگام خرید طلاهای بدون اجرت است زیرا ممکن است طلا فروشان طلای تقلبی را به جای طلای بدون اجرت به خریداران بفروشند.

خرید سکه دست دوم

یکی از مزایای خرید سکه طلا نداشتن اجرت آن است و در هنگام فروش و فروش سکه طلا، اجرتی از آن کسر و یا اضافه نمی‌شود؛ سکه یکی بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری است اما اگر قصد استفاده و سرمایه گذاری کردن با هم را دارید بهترین گزینه خرید طلا کم اجرت و یا همان دست دوم است.

سکه دست دوم

خرید سکه دست دوم

در هنگام خرید طلای بدون اجرت باید به چه نکاتی توجه کرد؟

برای خرید طلای دست دوم باید به نکاتی توجه کنید تا فروشنده نتواند از طریق فروش آن سر شما کلاه بگذارد؛ نکاتی که باید قبل از خریدن طلای بدون اجرت به آن تئجه کنید شامل موارد زیر می‌باشد:

 • خرید طلا دست دوم از فرد مطمئن
 • توجه به وجود کد طلا در فاکتور
 • مطمئن شدن از اینکه طلا تقلبی نیست
 • مطمئن شدن از عیار طلا
 • سود و ارزش فروشند بیش از اندازه نباشد
 • فاکتور طلا وجود داشته باشد

آیا فروش طلای بدون اجرت غیرقانونی است؟

با توجه به رئیس اتحادیه طلا و جواهرات خرید و فروش طلاهای بدون اجرت و دست دوم غیر قانونی می‌باشد. طلاهای دست دوم باید مطابف با قانون آب بشوند. زیرا بسیاری از افراد طلاهایی با عیار پایین را بجای طلای 18 عیار می‌فروشند. که همین امر باعث ضرر کردن بسیاری از افراد می‌شود.

بهتر است این نکته را بدانید که طلای بدون اجرت با معیارهای سنجش اتحادیه طلا و قیمت جهانی طلا مطابقت ندارد. ریسک خرید طلاهای دوست دوم نسبتا زیاد می‌باشد.

سخن پایانی

طلاهخای بدون اجرت همان طلاهای دست دوم می‌باشند که در هنگام خرید این نوع طلا هیچ گونه دستمزد ساختی به فروشنده طعلق نمی‌گیرد؛ بسیاری از افراد با خرید طلای دست دوم به سرمایه گذاری کردن می‌پردازند اما بهتر است بدانید که خرید طلا کم اجرت دارای مزایا و معایبی نیز می‌باشد که در ادامه به طور کامل در مورد آن پرداخته ایم.

انواع طلای دست دوم

غیر قانونی بودن خرید و فروش طلای دست دوم

سوالات متداول خرید طلا بدون اجرت

 1. طلای بدون اجرت چیست؟
  به طور کلی طلای دست دوم همان طلای بدون اجرت است که می‌توان آن را در بسیاری از طلا فروشی‌ها یافت و خریداری کرد؛ طلاهای دوست دوم فاقد دستمزد ساخت هستند و قیمت آن‌ها پایین تر از طلاهای نو است.
 2. خرید طلای دست دوم چه مزایایی دارد؟
  خرید طلای دست دوم همراه با مزیت های بسیار زیادی می‌باشد که این مزایا شامل ارزان بودن طلای دست دوم نسبت به طلای نو، سود بالا با خرید طلای بدون اجرت، سرمایه گذاری و پرداخت نکردن دستمزد ساخت است.
 3. فرمول محاسبه طلای دست دوم چگونه است؟
  برای محاسبه کردن قیمت طلای دست دوم می‌توان از فرمول رو به رو استفاده کرد: (9% مالیات بر ارزش افزوده + 7% سود طلا فروش) + (قیمت هر گرم طلا × وزن طلا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *