خرید طلا, طلا کم اجرت, طلا و جواهر

محاسبه اجرت ساخت طلا

محاسبه اجرت طلا

اجرت ساخت طلا چقدر است؟

بسیاری از افراد اطلاعات کافی در مود نحوه خرید و فروش و محاسبه اجرت ساخت طلا را ندارند که با خواندین این مقاله می‌توانید به طور کلی از نحوه خرید و فروش طلا و اجرت آن اطلاعات کافی را به دست بیاورید. اجرت طلا همان مزد ساخت طلا ساز وقت و تلاشی که او بابت ساخت و طراحی طلا کرده است می‌باشد، این اجرت با توجه به وزن و گرم طلا حساب می‌شود. به طور کلی ما در هنگام خرید زیورآلات حدود 20 تا 25 درصد طلا را گران تر از وزن اصلی‌اش خریداری می‌کنیم زیرا اجرت و مزد ساخت طلا ساز نیز در خرید زیورآلات محاسبه و حساب می‌شود.

محاسبه اجرت ساخت طلا

اجرت ساخت طلا

اجرت ساخت طلا

اجرت یا کارمزد ساخت طلا با توجه به وزن هر گرم طلا محاسبه می‌شود و باید توجه داشته باشید که هرچقدر طلای شما خاص‌تر و متفاوت تر طراحی و ساخته شده باشد، قیمت اجرت آن نیز بالاتر می‌رود. نکته ای که در هنگام خرید طلا باید به آن توجه داشته باشید این است که همیشه اجرت خرید جواهرات از طلای معولی بیشتر می‌باشد. زیرا طراحی جواهرات بسیار سخت تر می‌باشد. زمانی که طلا ساز برای ساخت جواهرات صرف می‌کند بیشتر از طلای معمولی است.

نحوه محاسبه اجرت ساخت طلا

نحوه‌ی محاسبه کردن اجرت طلا به ترتیب زیر می‌باشد:

 • به دست اوردن ارزش طلای خام
 • جمع کردن ارزش طلای خام با اجرت ساخت
 • جمع کردن درصد سود طلا فروش با درصد مالیات
 • جمع حاصل ارزش طلا و اجرت ساخت با درصد سود و مالیات

محاسبه اجرت طلا با سنگ قیمتی

همانطور که در متن اشاره شد اجرت ساخت جواهرات از اجرت ساخت طلای معمولی بیشتر می‌باشد زیرا طراحی کردن و ساخت جواهرات نیاز به دقت بسیار زیادی میخواهد که کار طلاسازان را سخت می‌کند. در هنگام محاسبه قیمت طلا باید ابتدا قیمت سنگ را جداگانه حساب کرد و سپس قیمت و وزن طلا را حساب نمود، پس از انجام این کار باید اجرت ساخت جواهر را با توجه به وزن آن محاسبه کرد. وزن طلا و جواهر به صورت جداگانه در فاکتور خرید طلا درج می‌شود. ولی در هنگام فروش جواهر ممکن است قیمت سنگ از نصف هم کم تر محاسبه بشود.

محاسبه اجرت طلا با سنگ قیمتی

اجرت طلا با سنگ قیمتی

محاسبه ساخت طلا با سنگ یا نگین بدل

محاسبه ی اجرت ساخت طلا با نگین یا سنگ بدل مانند محاسبه کردن اجرت طلای بدون سنگ است، با این تفاوت که قیمت سنگ بدل از وزن کل جواهر کم شده و سپس وزن طلا حساب شود. در هنگام خرید طلا با سنگ یا نگین بدل، هزینه سنگ نیز مانند طلا حساب می‌شود اما در هنگام فروش وزن سنگ بدل از وزن طلا کم شده و سپس حساب می‌شود.  به طور کلی هزینه ای که در هنگام خرید طلا با نگین بدل پرداخت می‌شود تنها هزینه زیبایی و جذابیت طلای شما است. باید توجه داشته باشید که اگر قصد سرمایه گذاری و یا پس انداز کردن پولتان را دارید باید به سراغ طلاهای خالص و بدون اجرت بروید.

اجرت طلای دست دوم چقدر است؟

خرید طلای دست دوم برای سرمایه گذاری بسیار مورد اهمیت قرار می‌گیرد، زیرا در هنگام خرید طلای دست دوم هیچ گونه اجرتی را برای خرید آن نباید پرداخت بکنید. قیمت مناسب طلای دست دوم باعث شده تا افراد زیادی به سمت خرید این طلا بروند اما باید به این نکته دقت داشته باشید که طلا فروشان اجازه دارند تا 7 درصد حق کارمزد بابت فروختن طلای دست دوم دریافت کنند. طلا فروشان مجاز هستند تا حدود 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز به قیمت طلا اضافه نمایند.

محاسبه قیمت طلای دست درم

اجرت طلای دست دوم

تاثیر قیمت اجرت ساخت طلا بر قیمت نهایی

به طور کلی اجرت ساخت طلا بین 2 تا 40 درصد می‌باشد که می‌تواند تاثر بسیار زیادی در قیمت طلای شما داشته باشد. با خرید طلا با اجرت پایین می‌توانید در هنگام فروش طلا سود بیشتری را حاصل شوید. تمام طلاهای موجود در سایت جلوه دارای اجرت 12 درصد می‌باشند. در اکثر برندها مشابه افزایش 20 درصدی نیز دیده می‌شود.

طلای کم اجرت چیست؟

شاید بسیاری از افراد طلای کم اجرت را با طلای دست دوم اشتباه بگیرند. اما بهتر است بدانید که طلای کم اجرت با طلای دست دوم تفاوت بسیار زیادی دارد. طلای کم اجرت طلایی می‌باشد که در هنگام ساخت یا فروش برای آن‌ها مشکلی به وجود می‌آید. این نوع طلا از اجرت ساخت کمتری نسبت به طلای نو برخوردار می‌باشد. برای افرادی که عاشق طلا هستند این نوع طلا می‌تواند بهترین گزینه باشد.

سخن پایانی

خرید و فروش طلا دارای علم خاصی می‌باشد. هر فردی برای خرید و فروش طلا باید اطلاعات کافی را از انجام این کار داشته باشد. تا با ضرر و زیانی مواجه نشود. اجرت ساخت طلا یکی از نکات بسیار مهم در خرید و فروش طلا می‌باشد. با خواندن این مقاله می‌توان اطلاعات کافی و مورد نیاز را در این باره به دست آورد.

بررسی طلای کم اجرت

طلای کم اجرت

سوالات متداول محاسبه اجرت ساخت طلا

 1. اجرت ساخت طلا چیست؟
  منظور از اجرت یا همان کارمز ساخت طلا، پولی است که طلا ساز بابت تلاش و ساخت طلا دریافت می‌کند، هنگامی که طلا از طرح های خاص و متفاوتی برخوردار باشد قیمت کارمزد طلا نیز افزایش پیدا می‌کند.
 2. اجرت ساخت طلا چقدر است؟
  اجرت ساخت طلا با توجه به قیمت هر گرم طلا مساحبه می‌شود و باید توجه داشته باشید که اجرت ساخت جواهرات از اجرت یا همان کارمزد ساخت طلای معمولی بیشتر می‌باشد، به طور کلی فرمول محاسبه ی اجرت طلا به شرح زیر می‌باشد: ارزش طلای خام + اجرت (کارمزد) ساخت طلا + سود طلا فروش + درصد مالیات
 3. اجرت طلای دست دوم چقدر است؟
  قیمت طلای دست دوم نسبت به طلای نو بسیار کمتر می‌باشد زیرا در برای خرید طلای دست دوم هیچ گونه اجرتی نباید به طلا فروش پرداخت بشود. خرید طلای دست دوم تنها با پرداخت قیمت واقعی طلا و حق کارمزد فروش طلا صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.