خرید طلا

نحوه خرید شمش طلا

خرید شمش طلا

شمش طلا چیست؟

شاید اکثر ما تا کنون در مورد شمش های طلا چیزی شنیده باشم و یا آن‌ها را در بسیاری از فیلم‌ها مشاهده کرده باشیم؛ بهتر است بدانید که در حال حاضر یکی از بهترین روش‌ها برای سرمایه گذاری و نگهداری از ثروت خود خرید شمش طلا است. در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل در مورد نحوه خرید شمش طلا بپردازیم.

شاید برای خیلی از شما این سوال بوجود بیاید که شمش طلا چیست؟ به طور خلاضه شمش‌های طلا همان طلای خام و یا 24 عیار هستند و باید توجه داشته باشید کهع این طلا از نرمی بسیار زیادی برخوردار است؛ اکثر زیورآلاتی که از طلا ساخته شده اند برای افزایش مقاومت در آن‌ها از 25 درصد ناخالصی استفاده شده است که به آن‌ها طلای 18 عیار می‌گویند.

در زبان انگلیسی شمش‌های طلا به Gold ingot و Gold bar معروف هستند که بهتر است بدانید که شمش‌های طلا را می‌توان در وزن های مختلف یافت و خریداری کرد.

شمش طلا

معرفی شمش طلا

نحوه خرید شمش طلا

همانطور که گفه شد شمش های طلا دارای وزن‌های متفاوتی هستند که همین امر می‌تواند باعث افزایش قدرت خرید مشتریان بشود؛ روش‌های بسیار زیادی برای خرید شمش طلا وجود دارد که بهترین آن‌ها خرید حضوری و اینترنتی شمش طلا است؛ با خرید اینترنتی شمش طلا می‌توانید تمام شمش‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید و سپس به خرید بپردازید.

توجه داشته باشد برای خرید اینترنتی شمش طلا باید به یک سایت معتبر مراجعه نمایید. تا خریدی مطمئن و به صرفه داشته باشید. ما در سایت جلوه امکان خرید انواع شمش طلا را با بهترین قیمت برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید بدون هیچ دردسری شمش خود را تهیه کنید و آن را درب منزل تحویل بگیرد.

روش های نگهداری از شمش طلا

برای نگهداری کردن و خرید شمش طلا باید دقت داشته باشید تا آن را در جایی امن و مطمئن قرار بدهید، اکنون نگهداری از شمش‌های طلا و اموال گران قیمت در گاوصندوق‌ها اشتباه بسیار بزرگی است زیرا باز کردن درب گاوصندوق طی چند دقیقه انجام می‌شود و سارقان می‌توانند به راحتی و در کمترین زمان اموال شما را دزدی نمایند.

بهترین مکان برای نگهداری از اموال قیمتی اعم از شمش‌های طلا، صندوق امانات بانک می‌باشد که نسبت به تمام مکان‌ها امن تر و قابل اطمینان تر است.

نحوه خرید شمش طلا

نحوه نگهداری از شمش های طلا

بررسی نوشته های روی شمش طلا

اگر تا کنون شمش طلا را از نزدیک دیده باشید، نوشته هایی را روی آن مشاهده می‌کنید. که هر کدام از آن‌ها دارای معنای متفاوتی می‌باشند. در ادادمه تمام علائم حک شده بر روی شمش طلا را برای شما شرح داده ایم:

نشانه کارخانه سازنده شمش طلا

شمش‌های طلا توسط کارخانه‌های مختلف تولید و ساخته می‌شوند و در تمام شمش‌ها می‌توان آرمی را به عنوان نشانه کارخانه مشاهده کرد. آرم حک شده روی شمش طلا باعث می‌شود تا سواستفاده گران نتوانند به راحتی از طریق شمش‌های طلا به کلابرداری کردن و دزدی بپردازند.

بررسی کد شناسایی شمش

تمام زیورآلات و مصنوعات ساخته شده از طلا دارای  کد شناسه می‌باشند که این کد در آزمایشات ری گیری که تحت نظر اتحادیه طلا سازان کنترل می‌شود اننجام می‌پذیرد. در هنگام خرید شمش طلا باید توجه بسیار زیادی بر روی کد نوشته شده بر روی شمش داشته باشید.

در هنگامی که نوشته روی کد شناسایی شمش طلا Assay office bar باشد به معنای شمش انگ شده است و هنگامی روی شمش طلای خود Assay maste مشاهده کردید به عیار شناس می‌باشد

عیار شمش طلا

یکی از نکاتی که باید توجه بسیار زیادی به آن بشود عیار شمش طلا است. عیاری که معمولا بر روی شمش‌های طلا حک می‌شود 9999 است. که نشان دهنده خامی و اصل بودن شمش طلا می‌باشد. عیار حک شده بر روی شمش باید توسط کارخانه صورت بگیرد و همانطور که در متن اشاره بهتر است برای خرید و تهیه شمش طلا به سایت و یا فروشگاه مطمئنی مراجعه کنید.

وزن شمش طلا حک شده

وزن شمش طلا باید به طور دقیق محاسبه شده و روی طلا حک بشود. در هنگام تهیه شمش طلا باید آن را روی ترازوهای حساس قرار بدهید و وزن نشان داده شده را با کد روی شمش طلا مقایسه نمایید.
در صورتی که وزن با کد روی طلا تطابقی نداشت بهتر است از خرید شمش طلا اجتناب نمایید. همانطور که گفته شد شمش‌های طلا دارای وزن‌های متفاوتی می‌باشند. وزن آن‌ها از 1 گرم تا چند کیلو گرم وجود دارد.

بررسی نوشته های روی شمش

نوشته های روی شمش طلا

 

مزایای خرید شمش طلا

به طور کلی خرید و تهیه شمش طلا همراه با مزیت‌های بسیار زیادی می‌باشد. این مزایا شامل موارد زیر است:

 • بهترین روش برای سرمایه گذاری
 • وجود شمش طلا در وزن‌های مختلف
 • 24 عیار بودن شمش طلا
 • کم بودن امکان کلاه برداری و تقلب
 • اجرت پایین شمش‌های طلا
 • فروش شمش طلا بدون ضرر و زیان
 • افزایش پیدا کردن قیمت شمش طلا

شمش طلا بهتر است یا طلای آب شده؟

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از افراد به وجود می‌آید این است که آیا خرید شمش طلا بهتر است یا طلای آب شده؟ بهتر است بدانید که طلاهای آب شده همان زیورآلات 18 عیار می‌باشند. این طلاها از 25 درصد نا خالصب برخوردار هستند. و به آن‌ها گواهی استاندارد بین المللی طلا آب شده تعلق نمی‌گیرد.

بهتر است بدانید که خرید طلای آب شده در تمام کشورها غیر مجاز اسن و طلاهای دست دوم آب شده در ابعاد و اشکال نامتقارن و متفاوتی ساخته می‌شوند. اما شمش‌های طلا دارای وزن و ابعاد مشخص شده و ثابتی هستند.

طلای آب شده و شمش طلا

تفاوت طلای آب شده و شمش طلا

سوالات متداول نحوه خرید شمش طلا

 1. خرید شمش طلا چه مزایای دارد؟
  در هنگام خرید شمش‌های طلا می‌توانید با فواید و مزایایی رو به رو بشوید که این مزیت‌ها شامل پایین بودن اجرت شمش طلا، نداشتن ضرر در هنگام فروش، سرمایه گذاری مطمئن با خرید شمش، داشتن وزن متفاوت و 24 عیار بودن شمش طلا می‌باشد.
 2. نحوه خرید شمش طلا چگونه است؟
  برای خرید و تهیه شمش طلا می‌توانید به صورت اینترنتی و حضوری اقدام نمایید که در خرید اینترنتی می‌توانید به راحتی اطلاعات مورد نظرتان را از شمش‌های طلا بررسی کنید و سپس به خرید آن بپردازید.
 3. در هنگام تهیه شمش طلا باید به چه نکاتی توجه کرد؟
  در هنگام خرید شمش طلا باید به وزن، شرکت سازنده شمش؛ عیار، جنس شمش، درصد خالصی و کد شناسایی شمش توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *