خرید طلا, خرید کادو

نکات مهم در هنگام خرید انگشتر

انگشتر

نکات مهم در هنگام خرید انگشتر

طلا یک عنصر طبیعی است که در طبیعت به صورت آزاد یافت می شود. طلا را می توان به صورت رگه های درخشان میان سنگ معدن این عنصر یا به صورت قطعه های طلا در کف رودخانه ها یا مناطق آبرفتی پیدا کرد. انگشتر طلا به عنوان یکی از زیورآلات ماندگار حس خوبی به ما میدهد. انتخاب و خرید انگشتر طلا خودش نوعی هنر محسوبمیشود. با توجه به اینکه معمولا مدت زیادی از انگشتر طلا استفاده میکنیم دقت در انتخاب و خرید طلا بسیار مهم است. به ویژه اگر قصد خرید طلا از نوع انگشتر داشته باشیم. قضیه وقتی جدیتر و حساستر میشود که قرار باشد برای کسی انگشتر طلا هدیه بگیریم .

خریدار انگشتر طلا در زمان خرید طلا لازم است به مغازه ها و فروشگاه های معتبر طلا که مجوز کسب و کار از اتحادیه طلا و جواهر دارند، مراجعه نمایند. موضوعی که رئیس اتحادیه طلا و جواهر جناب آقای ابراهیم محمدولی و جناب آقای محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر همواره بر آن تاکید می کنند.

در این راستا داشتن اطلاعات کافی در زمینه عیار طلا انگشتر، سایز انگشتر طلا، رکاب انگشتر طلا و خرید طلا بصورت حضوری، خرید طلا بصورت اینترنتی… مهم و ضروری هستند. در مقاله حاضر تلاش خواهیم نمود تا اطلاعات مفیدی در خصوص انگشتر طلا و ویژگی های آن به همراهان عزیز ارائه نمائیم.

عیار طلا

طلا به طور کلی از ۲۴ واحد تشکیل شده است. طلا هایی که بیشتر و به طور معمول در ایران وجود دارند طلای ۱۸ عیار هستند. یعنی ۱۸ واحد از ۲۴ واحد طلای خالص است. ۶ واحد دیگر از دیگر فلزات است تا استحکام طلا را بالاتر ببرند. امروزه بیشترین نوع رایج استفاده از طلا را می توان حلقه طلا ازدواج دانست. حتی افرادی که علاقه ای به طلا و جواهرات ندارند ناگزیرند تا هنگام ازدواج حلقه طلا به دست خود بیاندازند .

انگشتر طلا و استفاده از آن

انگشتر طلا و حلقه های طلا تنوع بسیار زیادی دارند. امروزه طلا ها در رنگهای مختلفی ساخته می شوند اما هنوز هم رایج ترین و پرطرفدار ترین رنگ های طلا طلای سفید و زرد هستند. هر چند طلا سفید هنگام خرید طلا گرانتر ولی در هنگام فروش طلا ارزان تر است. ولی میزان طلای آن ها یکسان است و فرق چندانی ندارد. در بازار تنوع بسیار زیادی از انواع طلا وجود دارد اما یکی طلا های که بسیار مورد استفاده عموم است، انگشتر طلا می باشد .

انگشتر طلا هم در زنان و هم در مردان کاربرد دارد. انگشتر طلا نیز مانند دیگر مصنوعات طلا از مدل های گوناگونی مشتمل بر انگشتر طلا تک نگین، انگشتر طلا بدون نگین، انگشتر طلا با سنگ طبیعی، انگشتر طلا بدون سنگ طبیعی و …. برخوردارهستند.

برای انتخاب انگشتر طلا مورد نظر خود باید علاقه و سلیقه خود را بدانید. برای خرید طلا و جواهرات اطلاعات کافی کسب نمائید. تشخیص کیفیت طلا توسط کارشناسان فعال صنف طلا و جواهر و کارشناسان اتحادیه طلا و جواهر مشخص می شود. بنابراین لازم است از کسی طلا بخرید که به او اعتماد کافی دارید . سایز انگشترطلا برای خرید طلا بویژه یک انگشتر طلا ابتدا شما باید از سایز انگشت خود اطلاع داشته باشید تا بتوانید انگشتر طلا مناسب خود را پیدا کنید و آن را خریداری کنید . از خرید انگشتر طلا تنگ یا گشاد بپرهیزید. در این صورت هم از زیبایی انگشتر طلا شما کاسته نمی شود. ضمن اینکه برای اندازه کردن انگشر طلا یه زحمت نمی افتید.

رکاب انگشترطلا

یک انگشتر طلای خوب انگشتری است که میان بند های انگشت جای بگیرد نه روی بند ها. بنابراین انگشتر طلایی انتخاب کنید که میان بند های انگشتتان جای بگیرد و مفاصل شما برای حرکت آزاد باشند.

زمان خرید انگشتر طلا

محدودیت زمانی خاصی برای خرید طلا وجود ندارد. اما بهتر است برای سایز درست انگشت خود در ساعات عصر برای خرید طلا اقدام نمائید. در این زمان دستها گرم بوده و سایز خودتان می باشند و کم و زیاد نمی شود. دراین صورت از نظر سایز بندی با مشکلات کمتری مواجه خواهید بود.

برای خرید انگشتر طلا باید چه مواردی را در نظر بگیریم؟

انگشتر طلا به دو مدل زنانه و مردانه تقسیم می شود. وقتی میخواهید انگشتر طلا انتخاب کنید باید عوامل مختلفی مانند جنسیت، تیپ فرد، جنس و نوع سنگ مورد استفاده در نگین انگشتر را در نظر بگیرید. همچنین انگشترطلا باید با محیط و موقعیت مورد استفاده خود متناسب باشد. سایز انگشتر طلا یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب انگشتر طلا است.

با توجه تغییر سایز انگشتان بهتر است انگشتر طلا را در ساعت های مختلف دست کنید تا به خوبی از سایز انگشتر طلا اطمینان خاطر داشته باشید.
راحتی دست و انگشتان خود را موقع استفاده از انگشتر طلا در نظر بگیرید. دقت داشته باشید انگشتری که تمام طول روز در دستتان است ممکن است با سایر اجسام برخورد کند. پس بهتر است چه در مورد رکاب و چه در مورد سنگ و نگین از انواع مقاوم آن استفاده کنید. ممکن است خرید انگشتر طلا برای استفاده در مجالس و مراسمات ویژهای باشد.
خرید انگشتر طلا مناسب برای انگشتهای باریک و پهن مدل انگشتر طلا و رنگ انگشتر طلا تا حد زیادی به سلیقه شما بستگی دارد.

میتوانید با مشاهده انواع انگشتر طلا در کنار یکدیگر بهترین انگشتر طلا را انتخاب کنید. اگر دستان شما کوچک است انگشتری برای دستان کوچک مناسب است که ابعاد کلی آن کوچک باشد. برای زیباتر شدن دستهای خود انگشتر طلایی انتخاب نمایید که سنگ های کوچک گرد، برش پرنسسی، بیضوی یا قلبی شکل داشته باشند. اگر اندازه دست شما بزرگ است انگشترهای درشت و پر دستان شما را زیباتر میکند.

اگر دارای انگشت پهن هستید انگشتر طلایی که نگین آنها پهن و بزرگِ بیضوی، تخم مرغی، مستطیلی یا زمردی باشد، مناسب می باشد. همچنین نگین های مثلثی و نامتقارن انگشتها را نازک تر و کوچکتر نشان میدهد.

مزایای خرید انگشتر طلا به صورت اینترنتی

در عصر جدید ارتباطات و فنآوری اطلاعات، اینترنت دیگر نه تنها راهی برای ارتباط و جستجو است. بلکه به عنوان مکان و فروشگاهی بزرگ با انتخاب های بسیار زیاد برای خرید طلا، خرید سکه و خرید سایر مصنوعات مرتبط با طلا است. بنابراین اگر شما قصد خرید انگشتر طلا از هر نوع داشته باشید با یک جستجو ساده می توانید در خصوص خرید طلا
مورد نظر اقدام نمائید.

همچنین خرید اینترنتی طلا و جواهرات به راحتی و بدون اتلاف وقت انجام پذیر است. دیگر لازم نیست یک روز یا چندین ساعت را به گردش در بازار طلا برای خرید طلا سپری کنید. حتی از محل کار و منزل خود هم در هر ساعتی از شبانه روز می توانید طلای مورد خود را سفارش داده و در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

نکات مهم در خرید انگشتر طلا اینترنتی

خرید اینترنتی طلا و انگشتر طلا دارای مزایای زیادی نسبت به مراجعه حضوری به طلافروشی است. در عین حال رعایت برخی نکات در هنگام سفارش و خرید طلا انگشتر یا هر نوع طلا و جواهر دیگری الزامی است:

الف: انتخاب سایز انگشتر طلا در خرید اینترنتی سایز انگشتر یکی از موضوعات مهم پس از انتخاب نوع انگشتر طلا برای خرید طلا است. انگشتر انتخابی نباید بسیار
تنگ و یا بسیار گشاد باشد چون در هر دو حالت هم از زیبایی انگشتر می کاهد و هم احتمال گم شدن آن وجود دارد. در این راستا تیم جواهری جلوه راهنمایی و اطلاعات کافی و مورد نیاز را به همراهان عزیز خود ارائه خواهند داد.

ب: انتخاب رنگ انگشتر طلا در خرید اینترنتی رنگ طلا موضوع مهم دیگر در خریدطلا غیر حضوری است. طلا در رنگ های مختلف مانند طلای زرد، طلا سفید و رزگلد طراحی و تولید می شود. هر کدام از این رنگ ها طرفداران خود را دارند و هر کدام نیز با رنگی منحصر به فرد ست می شوند. هنگام خرید انگشتر طلا چه به صورت اینترنتی و چه به صورت حضوری حتما تطابق رنگ طلا با رنگ پوست خود را در نظر بگیرید و از فروشنده مشاوره بگیرید.

ج: پرداخت هزینه انگشتر طلا به صورت اینترنتی علاوه بر میزان هزینه، نحوه پرداخت اینترنتی و امنیت آن نیز از نکاتی است که باید به آن توجه کنید. در گالری جواهری جلوه شما پس از بررسی و انتخاب و ثبت سفارش طلای مورد نظر به درگاه پرداخت اینترنتی متصل می شوید. اطمینان داشته باشید درگاه پرداخت اینترنتی گالری و جواهری جلوه بسیار امن است. بنابراین شما می توانید با اطمینان در خصوص خرید طلا و سایر مصنوعات مرتبط با طلا اقدام نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *