از سرمایه گذاری تا معاملات آبشده

 

یکی از اهداف و برنامه های گروه جلوه ارائه خدمات مشاوره در زمینه خرید و سرمایه گذاری در زمینه طلا تا معاملات طلای آبشده می باشد. همراهان و مشتریان عزیز جلوه با همین مشاوره ها می توانند بصورت ماهانه و سالانه مبالغی از سرمایه ریالی خود را به طلا تبدیل کنند. جلوه برای هر نوع هدف سرمایه گذاری، طلا دارد.

در این راستا بایستی به سوالاتی مبنی بر اینکه کدام نوع طلا برای سرمایه گذاری بهتر است و سود دهی بیشتری دارد؟ چرا سرمایه گذاری در طلا مناسب و مهم است؟ پاسخ داد. گزینه های متعددی در خرید طلا برای شما وجود دارد. از همین رو سرمایه گذاران تازه کار همواره سوالاتی از این قبیل را در ذهن دارند که مثلا سکه بهتر است یا طلا؟ شمش بهتر است یا طلای آب شده؟ اصلا طلای آب شده بهتر است یا دست دوم؟

آنگونه که اطلاع دارید طلا، فلز گران بهایی است که با توجه به ویژگیهای فیزیکی، ارزش آن هیچ وقت از بین نرفته و همواره مورد توجه انسان بوده است به نحوی که بحران و نوسانات اقتصادی نیز تاثیر منفی چندانی روی طلا ندارند. همین ویژگی ها باعث شده که طلا مورد توجه اشخاص، خانواده، کشور و البته سیستم های اقتصادی در جهان قرار بگیرد .

بسیاری از مردم جهان به خرید طلا از هر نوعی روی می آورند و تصمیم می گیرند تا این فلز گرانبها را به عنوان یک روش سرمایه گذاری برای آینده خودشان داشته باشند . از سوی دیگر سکه و طلا نسبت به بازار ارز وضعیت ایمن تری برای سرمایه گذاری دارند. چرا که به دلیل داشتن قیمت جهانی خیلی تحت تاثیر عوامل سیاسی قرار نمی گیرند . اگر تصمیم شما هم برای سرمایه گذاری و پس انداز کردن از نوع طلا قطعی شده است می توانید به توجه به اجرت و بررسی مزایا و معایت هر یک از گزینه ها، یکی از گزینه های خرید سکه، خرید طلای نو، خرید طلای بی اجرت، خرید طلای کم اجرت و خرید طلای آب شده را در دستور کار قرار دهید.

کارشناسان گروه جلوه با توجه به گزینه های مطرح شده سعی دارند اطلاعات مرتبط با مناسب ترین نوع سرمایه گذاری طلا را برای همراهان عزیز خود به اشتراک بگذارند:

طلا بخریم یا سکه؟

اگر به دنبال این هستید که با خرید طلا سرمایه انباشت کنید بهتر است سکه بخرید. درست است که ارزش یکسانی دارند اما موقع فروش سکه، سود بیشتری نصیب شما میشود. در خرید طلای نو مبلغی تحت عنوان اجرت ساخت اخذ می گردد. اما سکه فاقد اجرت ساخت بوده و هنگام فروش نیز پول اجرت ساختی از آن کم نمی شود. بنابراین هزینه معاملاتی در خرید طلا بسیار اهمیت دارد که از این جهت خرید سکه، گزینه بهتری جهت سرمایه گذاری خواهد بود .

سکه بخریم یا طلای دست دوم؟

کارشناسان بازار طلا اعتقاد دارند که خرید طلای بی اجرت یا همان طلای دست دوم یکی از گزینه های بسیار مناسب برای سرمایه گذاری است. با خرید طلای دست دوم ، هزینه و پول دیگری تحت عنوان اجرت ساخت پرداخت نمی کنید و میتوانید گرم طلای بیشتری خریداری نمائید. تنها نگرانی خرید طلای دست دوم، کم اجرت یا بیاجرت تقلبی و فاقد اصالت بودن آن است. البته این موضوع می تواند با خرید طلا از فروشگاه های دارای مجوز کسب وکار از اتحادیه طلا و جواهر و داشتن مجوز از مراجع ذیصلاح و افراد قابل اعتماد مرتفع گردد. گالری جلوه با داشتن مجوز از اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا و جواهر، داشتن نشان ثبت ملی رسانه های دیجیتال، عضویت در اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی و برخورداری از نماد اعتماد الکترونیکی این بستر مهم را به منظور اعتماد همراهان ارجمند خود محقق و فراهم ساخته است.

طلای آبشده بهتر است یا دست دوم؟

طلای آبشده یا Melt Gold از ذوب کردن طلا به دست میآید. طلای دست دوم و طلای شکست های که اشخاص به طلافروشی ها می فروشند در کارگاه تولید طلا و در کوره های مخصوص ریخته گری طلا و جواهرات ذوب و به آبشده تبدیل می شود. طلای آبشده به عنوان یکی از بازارهای پر سود برای سرمایه گذاری است. یکی از جذابیت های بازار طلا و سرمایه گذاری در آن این است که میتوان به راحتی طلا را آب کرد. این موضوع می تواند نگهداری طلا را بسیار ساده تر از پول و هر چیز دیگری تسهیل نماید. همراهان عزیز جلوه حتی در صورت خرید طلای دست دوم و کم اجرت، می توانند به راحتی آنها را آب نمایند. همین ویژگی این نوع سرمایه گذاری محبوب کرده است. طلای آبشده به قیمت همان عیاری معامله می شود که روی آن نوشته شده و در هنگام فروختن نیز قیمت با همان عیار محاسبه میشود.

این در حالی است که طلای نو با عیار ۱۸ یا همان عیار ۷۵۰ فروخته می شود اما در هنگام خرید توسط طلا فروشان به دلیل دست دوم شدن، با عیار ۷۴۰ خریداری می شود. نکته مهم دیگری که سرمایه داران را جذب خرید طلای آبشده میکند فروختن راحت آن است. طلای آبشده جزء مواد خام و اولیه ی گارگاه های تولیدی و سازنده طلا است.

شمش بهتر است یا طلای آبشده؟

شمش طلا به دلایل مختلف تفاوت زیادی با طلای آبشده دارد. شمش طلا ارزشمندتر است. مهمترین تفاوت شمش با طلای آبشده در عیار آن است. طلای آبشده همان طلاهای دست دوم و شکسته است که در کوره ذوب می شود و عیار این نوع طلا ۱۸ است. اما شمش طلا کمترین ناخالصی را داشته و معمولآ ۲۴ عیار است. دیگر تفاوت شمش با طلای آبشده محدودیت در خرید و فروش آن است. طلای آبشده در دیگر کشورهای جهان مورد معامله قرار نمیگیرد و فقط در ایران خرید و فروش میشود. در حالی که شمش طلا دارای استاندارد بین المللی است. شمش طلا دارای وزن و ابعاد مشخصی است اما طلای آبشده شکل های مختلف و بی قاعده ای دارد که هر کارگاهی باتوجه به سلیقه خود هر اندازه و هر شکلی که بخواهد آن را ذوب میکند.