خرید طلا, طلا و جواهر

انتخاب گوشواره طلا مناسب با فرم صورت

گوشواره مناسب برای صورت

استفاده از زیور آلات می تواند ظاهر شما را شیک تر نشان بدهند. اما نکته مهم این است که الزاما هر نوع مدل گوشواره ای با صورت شما مچ نمی شود. به علاوه اینکه ممکن است از مدل گوشواره ای خوششان بیاید؛ اما هنگامی که آن را در گوش تان می کنید متوجه می شوید که گوشواره مناسب صورت شما نیست. دلیل این مسئله این می باشد که فرم کلی صورت و رنگ پوست افراد با یکدیگر متفاوت است.

اهمیت تناسب گوشواره طلا با ظاهر فرد

گوشواره طلا یکی از محبوب ترین زیورآلات در جهان می باشد. گوشواره انواع و شکل های بسیاری دارد و به همین خاطر بسیار مهم است که زیوری را انتخاب کنید مناسب فرم صورت شما باشد. می توانید با بهره گرفتن از گوشواره ها خطوط صورت را متعادل کرد. اما اگر گوشواره استانداردی را انتخاب نکنید ضمن اینکه نمی توانید صورتتان را بهتر جلوه بدهید، حتی صورت شما را از حالت اولیه خودش نیز بدتر به نمایش می گذارند.

انتخاب گوشواره متناسب با فرم صورت در سایت جواهری جلوه

گوشواره مناسب با فرم صورت

معیارهای انتخاب زیور متناسب با مدل صورت

گوشواره یکی از بهترین زیورهایی است که می تواند تیپ ظاهری شما را تکمیل کند. این زینت می تواند کوچک و ساده یا بلند و پر زرق و برق باشد. مهم ترین نکته در انتخاب آن، در نظر گرفتن تناسب گوشواره با فرم صورت است. بنابراین برای انتخاب گوشواره مناسب صورت تتان اول باید بدانید که صورتتان چه فرمی دارد.

تشخیص فرم کلی صورت

برای تشخیص فرم کلی صورت تنها به آینه و یک عدد ماژیک نیازمندید. ابتدا موهای خود را کامل با یک هدبند جمع کنید. سپس رو به روی آینه باستید و دور تا دور تصویر صورتتان را در آینه با ماژیک پررنگ کنید. در آخر قضاوت کنید که فرم کلی صورتتان به کدام یک از اشکال هندسی بیشتر شباهت دارد. اگر در قضاوت این مسئله به مشکل برخوردید می توانید از دیگران نیز کمک بگیرید. به طور کلی 6 دسته فرم بندی صورت داریم:

تشخیص فرم صورت

چگونگی تشخیص فرم صورت

 • صورت گرد
 • صورت بیضی
 • صورت مثلثی
 • صورت چند ضلعی
 • صورت قلبی
 • صورت لوزی
 • صورت کشیده
 • صورت مربعی یا مستطیلی

گوشواره مناسب صورت گرد

صورت های گرد دقیقا فرم گردی دارند. فاصله گوش تا گوش آن با فاصله چانه تا پیشانی تقریب برابر است. در این صورت ها گونه ها پهن ترین بخش صورت به حساب می آیند. همچنین خطوط چونه ها این فراد کاملا گرد است.

برای صورت های گرد گوشواره با آویز های بلند مناسب هستند. این زینت کمک می کند که صورت به سمت پایین کشیده شود و باریک تر دیده شود. به استفاده از این مدل گوشواره تعادل صورت شما بیشتر از قبل برقرار می شود. یکی از گوشواره ها مناسب این صورت ها گوشواره های چلچراغی می باشند. اغلب این گوشواره ها آویز های بلندی دارند.

دقت داشته باشید که گوشواره های گرد و حلقه ای صورت را بیشتر تر از گذشته گرد نشان می دهند. ضمنا جلوه ناخوشایندی در صورت شما ایجاد می کنند. اگر صورت گرد دارید از استفاده از این مدل گوشواره ه خودداری کنید.

زیور مناسب با صورت بیضی شکل

در صورت ها بیضی شکل پیشانی ها پهن تر از چانه هستند. این صورت ها عموما استخوان ها ی بزرگ دارند. فرم چانه این افراد درست مشابه صورت های گرد، به گونه گرد می باشد.

بیضی بهترین فرم صورت شناخته شده است. از این رو تقریبا می توان گفت محدودیتی در انتخاب گوشواره مناسب صورت بیضی وجود ندارد. با این وجود گوشواره هایی که فرم اشک ای دارند و یا گشواره های بلند، برای ایجاد تعادل برای این صورت ها مناسب تر اند.

گوشواره مناسب صورت بیضی

گوشواره اشکی متناسب صورت بیضی

دقت داشته باشید که گوشواره خیلی بلند یا خیلی پهن هارمونی صورت های بیضی را به هم می زنند. برای صورت های بیضی استفاده از گوشواره های مرواریدی و میخی تاکید بیشتری می شود.

انتخاب گوشواره متناسب با مدل صورت مربعی

در صورت های مربعی تقریبا پهنای چانه با پهنای پیشانی برابری می کند. اغلب چانه های این افراد به صورت مربعی یا تخت دیده می شود. به علاوه اینکه پیشانی با خط  رویش مو تقریبا هم راستا است.

بهترین زیور های مناسب صورت مربعی گوشواره های هوپ (حلقه ای)، اشکی، گرد و دایره های می باشند. دایره ای بودن این اشکال موجب می شوند تا خطوط تیز و شکننده در صورت مربعی کمتر دیده شود. توجه کنید که از خرید گوشواره های مربعی شکل و زاویه دار دوری کنید.

زینت مناسب برای صورت های قلبی

در صورت های قلبی پهنای پیشانی بلند تر از پهنای فک می باشد. چانه این افراد تیز و کوچک می باشد. در صورت های قلبی اغلب استخوان بزرگی در قسمت گونه قرار دارد. در این صورت ها خط فک به صورت مخروطی تا چانه ادامه پیدا می کند.

گوشواره مناسب صورت قلبی، گوشواره بلند آویز دار می باشند. بهتر است آویز گوشواره گرد باشد. گوشواره های که آویز های تیز دارند هارمونی صورتتان را بر هم می زنند. ضمنا از گوشواره های دراز که لبه های کشیده دارند ظاهر شما را ناخوشایند جلوه می دهند.

گوشواره مناسب صورت باریک

همانطور که از نام این مدل پیداست، این صورت ها باریک و کشیده با پهنای کم هستند. گوشواره هایی که گرد و دایره ای هستند برای این صورت ها مناسب است. در واقع هر مدل گوشواره ی گردی که از کشیدگی صورت شما را کاهش دهد بهترین گزینه است.

گوشواره حلقه ای میخی

گوشواره حلقه ای گرد

سخن پایانی

با مراجعه به فروشگاه اینترنتی جلوه از جدیدترین مدل های گوشواره بازدید بفرمایید. جواهری جلوه انواع مختلفی از گوشواره مناسب با فرم صورت وسلیقه شما را دارا می باشد.

سوالات متداول درباره انتخاب گوشواره طلا مناسب با فرم صورت
 1. کدام مدل از گوشواره ها با صورت های لوزی شکل همخوانی دارد؟
   گونه افرادی که صورت لوزی شکل دارند پهن تر از پیشانی آن ها است. این افراد بهتر است برای ایجاد تعادل در صورتشان از گوشواره میخی یا گوشواره با آویز قد کوتاه استفاده کنند.
 2. صورت های کشیده باید از چه مدل گوشواره هایی پرهیز کنند؟
  اگر صورت کشیده و باریکی دارید؛ دقت داشته باشید که از استفاده گوشواره های آویز بلند طلا پرهیز کنید. این گوشواره با دراز تر نشان دادن صورتتان تعادل صورت را بر هم می زنند.
 3. اگر قصد خرید کادو داریم؛ کدام گوشواره مناسب است؟
  اگر نمی دانید که فرم صورت فردی که قرار است به آن کدو بدهید به چه شکلی است، بهترین گزینه انتخاب گوشواره های میخی الماس دار می باشد. این گوشواره ها را می توان با هر سبک رسمی و کژوالی ست کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *