خرید طلا, خرید کادو, طلا و جواهر

انواع دستبند طلا

دستبند طلا از پرکاربرد ترین زیورآلات و اکسسوری ها در پوشش زنان و دختران ایرانی می باشد. استفاده از انواع دستبند طلا و جواهر از گذشته تا امروز، بین عموم مردم اعم از مردان و زنان رواج داشته است. در گذشته مردم علاوه بر دستبند طلا، از وسایل دیگری از جمله صدف، عاج حیوانات مختلف، مرجان، فلزات متنوع و… برای ساخت دستبند استفاده می کردند. امروزه طراحان علاوه بر طلا از انواع نخهای مکرمه، چرم و پلاستیک هم برای ساخت دستبند استفاده میکنند.

دستبند طلا

انواع دستبند طلا

دستبند طلای زنانه انواع مختلفی دارد. یکی از گزینه های مناسب برای دادن هدیه می تواند مدلی از دستبند های مناسب طلا باشد. در این راستا لازم است اطلاعاتی از ویژگی انواع مدل دستبند طلای زنانه داشته باشیم. در خرید دستبند طلا و زیورآلات زنانه باید به برخی نکات مهم توجه داشته باشیم. بین استایل و مدل دستبند طلایی که انتخاب می کنیم چه ارتباطی وجود دارد؟. هر چقدر هم دستبندهای موجود در بازار را در لیستی مشخص نمائیم باز هم ممکن است برخی از مدلهای متنوع موجود از قلم بیفتند. به همین منظور در مقاله حاضر سعی کرده ایم به منظور افزایش آگاهی مردم توضیحاتی در مورد انواع دستنبد طلا ارائه بدهیم.

دستبند طلا مدل زنجیری

دستبندهای طلا که حالت زنجیری دارند، جزو شیک ترین و پرطرفدارترین دستبندها شناخته می شوند. این نوع دستبند طلا کاملا با فرم دست مطابقت می کنند. دستبند طلا مدل زنجیری به دلیل انعطاف خود راحت بر روی دست قرار میگیرد و پر کاربرد هستند. این دستبندهای طلا دارای قفلی برای بسته شدن بر روی دست می باشند که قفل این مدل دستبندهای طلا متفاوت است. قفل های پیچی، خرچنگی، فنری و… نمونه ای از این مدل قفل های دستنبد طلای مدل زنجیری هستند که ممکن است حتی بر روی دستبندهای دیگر طلا هم کاربرد داشته باشند.

اگر مدل دستبند طلا به نوعی باشد که زنجیرهای آن درشت باشند، به دستبند طلا زنجیره هایی به همان شکل اضافه می کنند تا راحت تر بسته شود. ممکن است دستبندهای زنجیر طلا، زنجیر های ریزی داشته باشند. در این صورت باید حلقه ای برای گشادی یا تنگی دستبند به آن اضافه شود. دستبندهای طلای زنجیری، شیک هستند و می توانید در اکثر موقعیت ها و استفاده های روزمره استفاده کنید. استفاده از این نوع دستبندهای طلا برای مناسبت های غیررسمی و مهمانی های دوستانه مناسب است و هیچ وقت هم از مد نمی افتند. دستبند زنجیری علاوه بر طلا، در مدلهای امگا، طنابی، کابلی، توری، پاپکورن، ماری، سنمارکو، بیزانس، اسپیگا و تسمهای طراحی و ساخته می شوند.

دستبند طلا مدل النگویی

النگوهای طلا هم به تنهایی یک نوع دستبند برای دست شناخته می شوند که پوشیدن آن ها کمی سخت تر از دستبند طلا است و این موضوع هم به دلیل وجود نداشتن قفل بر روی آن می باشد . دستبند طلای النگویی، مانند النگو، ظاهری دایرهای دارد و نسبت به النگوی طلا انعطاف پذیرتر می باشد. به زبان ساده میتوان گفت دستبند طلای النگویی، النگویی انعطاف پذیر یا النگوی قفل دار می باشد. دستبندهای النگویی را از مواد مختلفی مثل برنج، مس، نقره، طلا، پلاستیک و … میسازند و بصورت ست یا ترکیبی استفاده می شوند. جالب است بدانید دستبند النگویی از جمله نوع طلا به طور سنتی در هند، سریلانکا، پاکستان، آفریقای جنوبی و بنگلادش مورد استفاده قرار می گرفته است.

از دستبند طلای النگویی همراه تمام استایل ها و لباس ها می توانید استفاده کنید. البته برای موقعیت های رسمی مناسب تر هستند. دستبند طلای النگویی بسیار ساده و در عین حال، مجلسی به نظر می رسد. می توانید از چندین دستبند النگویی نازک به همراه یکدیگر استفاده کنید. البته بهتر است بجای این کار، از دستبند طلای النگویی ضخیم تر به تعداد محدود استفاده کنید. دستبندهای طلای النگویی بسیار متنوع و ارزان قیمت هستند و به همین دلیل در بین دختران و زنان جوان محبوبیت دارند .

دستبند طلا مدل النگوی باریک

النگوی طلای باریک، با دستبندهای طلای النگویی کاملا متفاوت هستند. این دستبندهای طلا قفلی نیستند، اما طراحی آن ها به نوعی است که می توان به راحتی استفاده کرد. النگوهای باریک، کامل نیستند و قسمتی از آن که با انواع سنگ ها تزئین می شود باز می ماند تا افراد بتوانند به راحتی النگو را داخل مچ خود کنند. همچنین این دستبندهای طلا کلا ظریف طراحی می شوند و اگر قصد استفاده کردن از دیگر اکسسوری ها را دارید، می توان با انگشترهای ظریفی که نگین ندارند ست کنید .

دستبند طلای کاف

به دستبند طلای کاف، دستبند باز و دستبند پلیسی نیز می گویند. دستبند طلای کاف، دستبند عریض و ضخیمی هستند که کاملاً بسته نمی شوند. البته امروزه نمونه های باریک و نازک دستبند کاف هم وجود دارد. دستبند طلای کاف فاقد قفل و گیره می باشند. این دستبند وقتی روی مچ دست قرار می گیرند، دارای یک فاصله خالی بجای قفل خواهند بود. دستبند طلای کاف انعطاف پذیر هستند و قابلیت جمع شدن یا باز شدن دارند.

دستبند طلای کاف عموماً از فلز مس، برنج، نقره، طلا به همراه چرم است. خانم ها بیشتر به دستبند کاف طلا، نقره و برنجی علاقه دارند. اما آقایان بیشتر ترجیح می دهند از دستبندکاف چرمی استفاده کنند. هنگام استفاده از دستبند طلای کاف، سعی کنید زیورآلات دیگر شما ساده باشد. بدین ترتیب دستبند طلای کاف شما بیشتر به چشم می آیند. دستبند طلای کاف پهن دارای ظاهری جسورانه و مطمئن هستند و مناسب مهمانی ها و دورهمی های خانوادگی می باشند. این مدل دستبند کاف نازک تر برای پوشیدن روزانه مناسب هستند و برای هر نوع تیپ و لباسی مناسب می باشند .

دستبند زنانه

دستبند طلا مدل افسون(چارم)

عمومی ترین نوع دستبند افسون، یک زنجیر طلایی یا نقره ای است که مهره های افسون (چارم) به آن وصل می شوند. این دستبندهای طلا معمولا برای خوش شانسی و محافظت در مقابل خطرات مورد استفاده قرار می گیرند. مدل های چارم یکی از ظریف ترین دستبندهای طلا شناخته می شوند. این مدل در دسته دستبندهای طلای زنجیری قرار می گیرد. معمولا طرحای مختلفی با مدل چارم زده می شود اما همه آن ها زنجیرهای نازک و ظریفی هستند که آویزه ای به آن ها متصل است. حال این آویزه می تواند سنگ یا نگین باشد .

دستبند طلا مدل تنیس

دستبند طلای تنیسی یک از کلاسیک ترین و شیک ترین گزینه های شما برای هر موقعیتی خواهد بود. این دستبند یک دستبند شیک و ساده است و تشکیل شده از چندین سنگ یکسان است که به یکدیگر متصل هستند. سنگ ها ممکن است از جنس الماس، کوبیک، زیرکونیا، سواروسکی، نگین و … باشد. دستبندهای طلای تنیسی عموماً با استفاده از یک گیره کاملاً به مچ دست محکم می شوند. این دستبندها که آنها را از سنگ های گرانبها مثل الماس و فلزهای گران قیمت میسازند، بیشتر برای مراسم رسمی مناسب هستند. دستبندهای تنیسی باریک، راحت و قابل انعطاف که بیشتر آنها جزو بدلیجات محسوب می شوند، برای استفادهی روزمره نیز مناسب هستند. شما حتی می توانید از دستبند طلای تنیسی، به همراه لباس اسپورت یا لباس شب نیز استفاده کنید .

دستبند طلا مدل مرواریدی

مروارید یک سنگ طبیعی با ارزش است که در صدف ها یافت می شود. این سنگ به دلیل زیبایی که دارد، در ساخت انواع جواهرات و دست بندهای طلا استفاده می شود. دستبندهای طلای مرواریدی علاوه بر تفاوت مدل، بسیار مشهور و زیبا هستند .

دستبند دخترانه

دستبند طلا مدل مهره ای

دستبند مهره ای از زیورآلات طلا و بدلیجاتی است که نزد جوانان بسیار طرفدار است و انواع تیپ ها، از آن استفاده می کنند.. این نوع دستبند از چندین مهره تشکیل شده است که توسط یک نخ، سیم یا زنجیر به یکدیگر وصل شده اند. بعضی از دستبندهای طلای مهرهای، دارای قفل و گیره هستند.

برخی نیز از یک تکه چرم، یک ربان یا نخ  استفاده میکنند. بعضی دیگر هم بدون قفل هستند و از قبل با نخ به هم متصل می باشند و حالت کشی دارند . دستبندهای ارزان قیمت مهره ای، معمولاً از جنس مواد معدنی ساخته نمی شوند. بلکه از موادی مانند صدف، شاخ حیوانات، چوب، پلاستیک، شیشه، کاغذهای بازیافتی، دانه های قهوه ساخته می شوند. از دیگر مهره های محبوب که در دستبندهای طلای مهرهای گران قیمت استفاده می شود، می توان به مروارید، مروارید اصل، فلز، یشم، فیروزه، عقیق و سنگ های جواهر و طلا اشاره کرد.

دستبند طلا مدل چرم

یکی دیگر از پر طرفدارترین مدل های چرمی، دستبندهایی است که با طلا استفاده می شوند. دستبندهای چرمی همراه با طلا، در میان دختران جوان محبوبیت زیادی دارد. این نوع دستبندها معمولاً دقیقا به اندازه ی مچ هستند و توسط یک گیره فلزی محکم می شوند. دستبندهای طلا چرم با بافتهای مختلف و رجهای در هم پیچیده، به راحتی حال و هوای سنتی و مدرن را با هم همراه میکند. محبوب ترین دستبند طلای چرمی، دستنبد چرم خالص و بدون طرح است که توسط فلز یا نقش دوزی، تزیین می شود .

دستبند طلا رشته ای

این دستبندها، به دستبندهای آرزو هم مشهور هستنند. این دستبندها شباهت زیادی به دستبندهای دوستی دارند. اما در دستبندهای طلای رشته ای، فقط از یک یا دو رشته استفاده می شود و به هم بافته نمی شوند. وقتی دستبند آرزو پاره می شود و از دستتان می افتد، زمان تحقق آرزویتان فرا رسیده است. در ساخت دستبندهای طلای رشته ای از موادی مانند مهره های ریز، چرم، کنف، نقره، طلا، مروارید، مروارید اصل و مهره چوبی نیز استفاده می شود. ظاهر این دستبندهای طلا بگونه ای است که به نظر می آید فرد چندین دستبند به دست دارد در حالی که تنها یک قفل دارد. شما در هر موقعیتی و با هر تیپ و استایلی میتوانید از این دستبند ها استفاده کنید.

دستبند طلا مدل بافت

دستبند های طلای بافتنی به دستبندهای دوستی نیز معروف هستند. دستبندهای طلای دوستی را، از نخ یا پارچه می سازند. دستبندهای طلای بافتنی معمولاً دست ساز و همراه طلا هستند. افراد زیادی در سراسر دنیا آن ها را به عنوان نماد دوستی به دوستان خود هدیه می دهند. دستبندهای طلای بافتنی از محبوبیت ویژه ای در بین آقایان برخوردار هستند.

دستبندهای طلا، بخاطر مواد تشکیل دهنده شان، بسیار راحت هستند و انعطاف پذیر هستند و بیشتر آنها با گذشت زمان نرم تر هم می شوند. این دستبندها در طرحها و رنگهای مختلف با استفاده از نخ بافتنی درست میشوند. مچ بند دوستی نشانهای از میزان اهمیت و توجهی است که شما به دوستان دارید.

معمولاً افراد این مچ بندها را به دوستان صمیمی و نزدیک خود کادو میدهند و هر دو آن را به عنوان نمادی از دوستیشان به دست میبندند. دستبندهای طلای دوستی دارای تاریخچه معناداری هستند که نشان دهنده وفاداری و دوستی است. افراد اعتقاد دارند باید این دستبندهای طلا را تا زمان فرسودگی کامل بر دست داشت .

دستبند طلای اسم

دستبند طلای اسم از پرطرفدارترین زیورآلات و اکسسوری های زنانه و مردانه است. این دستبند از یک زنجیر به همراه یک پلاک تشکیل میشود. روی پلاک طلا، نام فرد یا هر متن مورد نظر شما هک می شود. این دستبندهای اسم را، از جنس های چرم و فلزاتی مثل طلا، نقره، استیل، برنج، مس و سنگ هایی مثل مروارید می سازند. شما میتوانید برای غافلگیر کردن دوستان و عزیزانتان در روزهای خاص مثل ولنتاین، روز مادر و روز زن، روز پدر و روز مرد، عیدی در اعیاد مختلف و …، به آنها دستبند طلای اسم هدیه دهید .

چگونه می توان انواع دستبندهای طلا را تهیه کرد؟

مدل دستبند های طلایی که معرفی شد، جزو مشهورترین مدل هایی هستند که در گالرهای مجازی و حضوری دارای مجوز فعالیت از اتحادیه طلا و جواهر یافت می شود. البته توجه داشته باشید که اکثر مدل ها را با طلا می سازند و قیمت نسبتا زیادی به دستبندهای ساده و معمولی دارند در این راستا ضروری است در زمان خرید طلا از گالری های قابل اعتماد و طلافروشی های دارای مجوز کسب و کار از اتحادیه طلا و جواهر اقدام نمود. . لازم به ذکر است این موضوع کماکان مورد تاکید آقای محمد کشتیآرای رییس اتحادیه طلا و جواهر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *