خرید طلا

راهنمای خرید حلقه ازدواج

راهنمای خرید حلقه

خرید حلقه ازدواج

خریدن حلقه ازدواج یکی از معضلات عروس و داماد می‌باشد. خرید و استفاده از حلقه ازدواج جدا از مشخص کردن تعهد بین زن و شوهر، نشانه و نمادی برای همراه بودن زوج‌ها در تمام فرهنگ‌های جهان می‌باشد. هنگام خرید حلقه ازدواج باید به نکات مهمی توجه کنید. در نگاه اول انتخاب حلقه ازدواج کاری بسیار آسان و راحتی می‌باشد، ولی باید توجه داشته باشید حلقه ازدواج تا آخر عمر برای شما باقی می‌ماند و برای خریدن آن بهتر است اطلاعاتی را قبل از خرید حلقه به دست بیاورید.

راهنمای خرید حلقه ازدواج

نحوه خرید حلقه ازدواج

تفاوت انگشتر با حلقه ازدواج

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می‌آید که تفاوت حلقه ازدواج با انگشتر چه می‌باشد؟ حلقه نسبت به انگشتر از ظرافت بیشتری برخوردار است! اکثرا حلقه‌های ازدواج بسیار ساده می‌باشند و در آن‌ها نگین‌های بسیار ریز و درشتی به کار گرفته شده اند. بعضی از حلقه‌های ازدواج طرح‌های شلوغی دارند. در حین سادگی دارای زیبایی منحصر به فرد و چشم نوازی هستند. به دلیل استفاده روزانه از حلقه ازدواج باید به سبکی آن‌ها توجه بسیار زیادی بشود، تا در طول روز حلقه ازدواج باعث آزار و خستگی در انگشت دست نشود.

نکات مورد توجه در انتخاب حلقه ازدواج

نکات بسیار مهم و قابل توجهی در انتخاب و خرید حلقه ازدواج وجود دارد که با توجه به این نکات می‌توانید یک حلقه مناسب و زیبا، برای مراسم عروسی خود انتخاب نمایید.

بررسی عیار حلقه ازدواج

جنس حلقه ازدواج یکی از تاثیر گذار ترین نکات در اثرگذاری قیمت حلقه ازدواج می‌باشد، استفاده از طلای 22 عیار برای حلقه ازدواج مناسب نمی‌باشد و باعث می‌شود تا حلقه شما در کوتاه مدت دچار آسیب شود. برای خرید حلقه ازدواج بهتر است به سمت طلاهای 18 عیار، 14 عیار و یا حتی 9 عیار بروید زیرا در این نوع حلقه‌ها طلا با فلزهای مقاوم تری ترکیب شده‌اند و برای استفاده روزانه گزینه مناسب تری می‌باشند.

بررسی عیار حلقه

عیار حلقه ازدواج

سایز حلقه ازدواج

برای انتخاب سایز حلقه ازدواج باید حلقه خود را طوری انتخاب کنید که نه آنقدر حلقه بزرگ باشد که در انگشت دست بچرخد و نه آنقدر کوچک باشد که از بند انگشت عبور نکند. انتخاب حلقه ازدواج خیلی گشاد و یا خیلی تنگ باعث می‌شود تا انگشتر در دست شما خود را بد فرم نشان دهد، اما باید توجه داشته باشید که بهتر است حلقه ازدواج کمی از دست شما گشاد تر باشد، زیرا ممکن است در طول زمان سایز انگشت شما تغییر پیدا کند.

حلقه ازدواج ساده و نگین دارد

خرید و انتخاب حلقه ازدواج باید با توجه به سلیقه شخصی شما انجام شود، بسیاری از افراد حلقه‌های نگین دار و پر زرق و برق را می‌پسندند و بسیاری دیگر حلقه‌های ساده مانند رینگ را به حلقه‌های شلوغ ترجیح می‌دهند. اکثرا حلقه‌های ساده را می‌توان به صورت ست انتخاب و خریداری کرد. حلقه‌های نگین دار مردانه نیز وجود دارد. ولی ست کردن حلقه‌های نگین دار با یکدیگر شاید کمی دشوار باشد.

حلقه ساده و نگین دار ازدواج

حلقه ازدواج ساده و نگین دار

توجه به جنس طلا

به طور کلی سه نوع جنس برای انتخاب و خرید حلقه ازدواج در بازار وجود دارد که با توجه به سلیقه و بودجه خود می‌توانید جنس حلقه خود را انتخاب نمایید، در ادامه به بررسی جنس حلقه ازدواج می‌پردازیم:

 • طلای زرد

  یکی از جنس‌های موجود حلقه ازدواج در بازار طلای زرد می‌باشد، طلای زرد ترکیبی از طلا، مص و زینک می‌باشد که اکثرا افراد سنتی پسند علاقه زیادی به این رنگ حلقه دارند.

 • طلای سفید

  طلای سفید برای خرید حلقه ازدواج دارای طرفداران بسیار زیادی می‌باشد. استفاده از طلای سفید در حلقه‌های عروسی باعث زیبایی بسیار زیاد آن‌ها شده است و توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. اکثرا زوج‌هایی که قصد دارند تا یک حلقه ازدواج ساده تهیه و خریداری نمایند، به سمت طلای سفید می‌روند، طلای سفید از مقاومت بالایی برخوردار است و در آن از آلیاژهایی مانند نیکل، پالادیوم، نقره و … استفاده می‌شود.

 • حلقه ازدواج با پلاتین

  پلاتین یکی از فلزهای بسیار مقاوم و کم یاب می‌باشد و ماندگاری بالای و مناسب این حلقه باعث شده تا افراد زیادی به این نوع جنس حلقه، علاقه مند شوند. به دلیل کمیاب بودن این فلز، قیمت آن نسبت به طلاهای دیگر بالاتر می‌باشد.

تاثیر رنگ پوست در حلقه ازدواج

بهترین گزینه خرید حلقه ازدواج برای کسانی که دارای رنگ پوست روشن و یخی‌ هستند، استفاده از طلاهای سفید می‌باشد. همچنین استفاده از طلای زرد برای افرادی که دارای رنگ پوست تیره هستند، مناسب تر می‌باشد و جلوه بیشتری را در دست ایجاد می‌نماید.

تاثیر رنگ پوست در حلقه ازدواج

حلقه ازدواج مناسب با رنگ پوست

وزن حلقه عروسی

یکی از نکاتی که در خرید حلقه ازدواج دارای اهمیت بسیار زیادی می‌باشد، وزن حلقه ازدواج است. همان طور که می‌دانیم استفاده از حلقه ازدواج دائمی می‌باشد. وزن آن در راحت بودن یا بودن انگشتان دست تاثیر بسزایی دارد. برای خرید حلقه ازدواج بهتر است یک حلقه راحت و سبک را انتخاب نمایید. تا از استفاده کردن حلقه خود لذت ببرید.

معرفی انواع حلقه ازدواج

حلقه‌های ازدواج دارای انواع متفاوت و خاصی می‌باشند که در ادامه چند مدل از آن‌ها نام برده شده است:

 1. حلقه ازدواج کانالی
 2. حلقه کلاسیک یا همان رینگی
 3. حلقه سنگفرشی
 4. حلقه ازدواج چنگک دار
 5. حلقه ازدواج پهن

سوالات متداول درباره خرید حلقه ازدواج

 1. تفاوت حلقه ازدواج با انگشتر چیست؟
  حلقه ازدواج نسبت به انگشتر بسیار ظریف تر می‌باشد و اکثرا در حلقه‌های ازدواج از نگین های ریز و درشت استفاده می‌شود، اکثرا حلقه‌های ازدواج بسیار سبک می‌باشند و دارای سادگی و زیبایی منحصر به فردی هستند.
 2. چه نکاتی در انتخاب حلقه ازدواج مورد توجه قرار دارد؟
  نکاتی وجود دارد که در هنگام انتخاب حلقه ازدواج باید به آن‌ها توجه بشود، این نکات شامل مواردی همچون جنس حلقه ازدواج، میزان سبکی و راحتی حلقه، ساده بودن یا نگین دار بودن حلقه ازدواج، رنگ حلقه و … هستند.
 3. جنس حلقه ازدواج از چیست؟
  حلقه ازدواج با طلای سفید، حلقه ازدواج با طلای زرد و حلقه ازدواج با پلاتین از جمله جنس‌های حلقه ازدواج موجود در بازار می‌باشند که هر کدام از آن‌ها دارای قیمت متفاوتی می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.