خرید طلا, طلا و جواهر

اهمیت شبکه های اجتماعی در فروش آنلاین طلا

سوشال های فعال

اهمیت شبکه های اجتماعی در فروش آنلاین طلا: مناسب ترین فضا برای فروش آنلاین طلا کدام است؟ آیا شبکه های اجتماعی می توانند نقش مهمی در فروش مصنوعات طلا داشته باشند؟ فروشگاه‌ها در شبکه‌های اجتماعی چه می‌فروشند؟ شبکه های اجتماعی چه میزان توسط خانم‌ها و آقایان دنبال می‌شوند؟

ما در عصری زندگی می کنیم که بیش از هر زمان دیگری هم به رسانه های اجتماعی نیازمند هستیم و هم از آنها استفاده می کنیم. واقعیت این است خرید و فروش آنلاین، انقلابی در حوزه کسب وکارهای مختلف ایجاد نموده است که صنعت طلا و جواهر و به تبع آن خرید آنلاین طلا، خرید آنلاین سکه، فروش آنلاین طلا و فروش آنلاین سکه و خردید و فروش سایر مصنوعات طلا تحت تاثیر این تحولات قرار گرفته است.

این رخداد علاوه بر رفع بسیاری از محدودیتهای خرید طلا و فروش طلا به روش سنتی، مزایای زیادی به همراه داشته است. این مهم به شکلی بسیار ساده و با دسترسی اشخاص به اینترنت و به کمک موتورهای جستجو و به لطف فروشگاه های آنلاین که مجموعه طلاجواهری جلوه نیز در زمره آنهاست، با بهترین شرایط و مطابق سلیقه مشتری و در کمترین زمان و با هزینه کم یا حتی به صورت رایگان انجام می شود.

در عصر جدید، اینترنت دیگر تنها راهی برای ارتباط و جستجو نیست بلکه به عنوان مکان و فروشگاهی بزرگ با انتخاب های بسیار زیاد برای خرید طلا، خرید سکه و خرید سایر مصنوعات مرتبط با طلا است. همچنین خرید اینترنتی طلا و جواهرات به راحتی و بدون اتلاف وقت انجام پذیر است. دیگر لازم نیست یک روز یا چندین ساعت را به گردش در بازار طلا برای خرید طلا سپری کنید. حتی از محل کار و منزل خود هم در هر ساعتی از شبانه روز می توانید طلای مورد خود را سفارش داده و در محل مورد نظر تحویل بگیرید. در مقاله حاضر سعی بر این است اطلاعات کافی در خصوص مزایای شبکه های اجتماعی، نقش شبکه های اجتماعی مجموعه طلاجواهری جلوه و اینکه چگونه می تواند ضمن توسعه کسب و کار بر تسهیل فرآیند خرید طلا تاثیر بگذارد، اطلاعات مفیدی ارائه خواهیم داد.

شرکت بنیان آفرینان جلوه(مجموعه طلاجواهری جلوه) جزء معدود شرکت هایی است که به منظور تسهیل و ارائه خدمات مناسب به همراهان خود بستر استفاده از شبکه اجتماعی از جمله وب سایت اصلی طلا جواهری جلوه، وب سایت محصولات کارگاه و بنکداری طلا جواهری جلوه، اینستاگرام طلاجواهری جلوه، گروه واتساپ طلاجواهری جلوه، کانال تلگرام طلاجواهری جلوه، کانال یوتیوپ طلاجواهری جلوه، کانال آپارات طلاجواهری جلوه، کانال روبیکا طلاجواهری جلوه، گروه واتس آپ طلاجواهری جلوه، کانال بله طلاجواهری جلوه، کانال ایتا طلاجواهری جلوه، کانال فیس بوک طلاجواهری جلوه، کانال لینکدین طلاجواهری جلوه، کانال تویتر طلاجواهری جلوه وکانال تیک تاک طلاجواهری جلوه فراهم نموده است.

سوشال های فعال

همراهان عزیز طلاجواهری جلوه، اگر قصد خرید طلا، فروش طلا، خرید طلای کم اجرت، خرید نیم ست طلا، تعویض طلا، ورقه های طلای ویژه جلوه، خرید سکه و فروش سکه در مناسبت های مختلف دارید کافی است سری به گالری‌های دارای مجوز کسب و کار آنلاین و حضوری از اتحادیه طلا و جواهر بزنید.

زنان، خرید و کسب و کارهای آنلاین:

نقش زن‌ها هم در خرید آنلاین از شبکه‌های اجتماعی و هم در تاسیس کسب ‌وکارهای آنلاین به‌سرعت در حال افزایش و غیر قابل انکار است. براساس گزارش‌های منتشر‌شده نقش دو شبکه اینستاگرام و تلگرام در فروش آنلاین کالا در ایران قابل‌توجه بوده است. تلگرام به رغم فیلتر ‌بودن در ایران سهم حدود۱۶درصدی از فروش آنلاین کالا و خدمات کسب ‌وکارهای کوچک در شبکه‌های اجتماعی را در اختیار دارد. در سال ۲۰۲۰ بر اساس گزارش Globalnews به‌دلیل شیوع کرونا سهم فروش آنلاین از طریق شبکه‌های اجتماعی۹۰ میلیارد دلار برآورد و پیش‌بینی می‌شود این میزان در سال ۲۰۲۷ به ۶۰۴ میلیارد دلار برسد.

تنها سهم شبکه‌های اجتماعی از فروش آنلاین در آمریکا در سال ۲۰۲۰ به۲۷ میلیارد دلار (حدود ۳۰ درصدکل) بوده است. علیرغم اینکه در ایران آمارهای دقیقی از میزان فروش آنلاین در شبکه‌های اجتماعی وجود ندارد، اما بخش عمده فروش آنلاین در دو شبکه اینستاگرام و تلگرام انجام می‌شود. براساس گزارش پلت‌فرم رصد و پایش و تحلیل فضای مجازی(زلکا) ۲۴هزار و ۳۷۲ فروشگاه آنلاین در اینستاگرام و ۴هزار و ۵۱۲ فروشگاه اینترنتی در پیام‌رسان تلگرام در ایران مشغول به فعالیت هستند.

بر اساس این گزارش که از پایش رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به‌دست آمده است، حدود ۳۰‌هزار صفحه مربوط به فروشگاه‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی در بازه زمانی تابستان و پاییز ۹۹ ثبت شده است. ۵۹‌ درصد این فروشگاه‌های اینترنتی ساکنان تهران(با جمعیتی بالغ بر ۱۳میلیون نفر ثابت و شناور) هستند و با فاصله‌ای زیاد استان فارس و خراسان‌رضوی با ۱۲ درصد در رتبه دوم قرار دارند. همچنین فروشگاه‌های آنلاین در این شبکه‌ها مستقر در مازندران و کرمان هم با ۹ درصد در جایگاه‌های بعدی هستند.

با استناد به اطلاعات رئیس کمیسیون کسب ‌وکارهای دانش‌بنیان اتاق بازرگانی ایران حدود ۲۴‌میلیون کاربر اینستاگرام(حدود۳۰ درصد جمعیت کشور) داریم که براساس برآوردها، ۳۷درصد از آنها حداقل یک‌بار روی این شبکه خرید و فروش انجام داده‌اند و این بازاری افزون بر ۵ هزار میلیارد تومان در سال است. بهره گیری حداکثری از رسانه های اجتماعی با توجه سهم حدود ۵۰ درصدی زنان کشور و هم چنین انعقاد تفاهم نامه با سازمانها و بانک های مختلف در سطح کشور توسط شرکت بنیان آفرینان جلوه، نقش مهمی در توسعه کسب و کار و ارائه خدمات مرتبط با طلا شامل خرید طلا، فروش طلا، خرید طلای کم اجرت، خرید سکه، فروش سکه و سایر مصنوعات مرتبط با طلا در سطح کشور خواهد به همراه خواهد شد.

  زنان و خرید از شبکه‌های اجتماعی 

فروشگاه‌ها در شبکه‌های اجتماعی چه می‌فروشند؟ چه میزان توسط خانم‌ها و آقایان دنبال می‌شوند؟ تحلیل آمارهای صورت گرفته نشان می دهد بیشترین فروشگاه‌های اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی به پوشاک با سهم ۲۴درصدی تعلق دارد. زیبایی و سلامت سهم ۱۹ درصدی، لوازم‌خانگی سهم ۱۴درصدی و لوازم الکترونیکی سهم ۱۱درصدی را به خود اختصاص داده‌اند. ۷درصد فروشگاه‌های آنلاین هم به مواد خوراکی، لوازم ورزشی و طلا و زیورآلات اختصاص دارد. گزارش زلکا از دو سال ۹۸ و ۹۹ نشان می‌دهد که بیشترین خرید آنلاین در شبکه‌های اجتماعی در ماه آذر اتفاق افتاده است. بدون شک وجود کمپین‌های جمعه سیاه(بلک‌فرآیدی) و شب‌یلدا، تعداد دنبال‌کنندگان و نرخ مشارکت را به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای افزایش داده است.

سوشال های فعال

با استناد به آمارهای ارائه‌شده توسط زلکا به‌دلیل هزینه بالای توسعه و نگهداری وب‌سایت و در برخی موارد بازده پایین آن، بسیاری از کسب ‌وکارها به تبلیغ و فروش محصولات خود در اینستاگرام، به‌ویژه در شهرهایی که اینترنت ضریب نفوذ خوبی دارد، می‌پردازند. خوشبختانه شرکت بنیان آفرینان جلوه در راستای ارائه خدمات مطلوب به همراهان عزیز خود اعم از خرید طلا، فروش طلا، خرید طلای کم اجرت، خرید سکه، فروش سکه و سایر مصنوعات مرتبط با طلا، بستر توسعه کسب و کار خود را بشکلی مناسب و بصورت حضوری و آنلاین(وب سایت و شبکه های اجتماعی) فراهم نموده است.

شبکه های اجتماعی، ابزاری برای توسعه فروش آنلاین طلا

آیا اینستاگرام، تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی، فضای مناسبی برای توسعه کسب و کارهای مجازی در حوزه طلا و جواهرات هستند؟ مناسب ترین فضا برای فروش آنلاین طلا کدام است؟

مناسب بودن پلتفرم برای توسعه کسب و کار

شاید اینستاگرام در زمره محبوب‌ترین رسانه های‌ اجتماعی جهت توسعه کسب و کار محسوب شود. پلتفرمی که از نظر  بصری برای فروشندگان طلا مناسب است تا جواهرات خود را به نمایش بگذارند و به طور بالقوه مشتریان جدیدی به دست آورند. بسته به بازار هدف شما، پلتفرم‌ها ممکن است متفاوت باشند، با این حال تولیدکننده ها، بنکدارها، عمده‌فروشان یا طراحان جواهرات معمولاً تمایل دارند از این برنامه استفاده کنند زیرا این فضایی عالی برای اشتراک‌گذاری محتوا است.

اهمیت محتوای جذاب

هر کسب و کاری می تواند به راحتی فروش آنلاین خود را در شبکه های اجتماعی راه اندازی کند، اما این به محتوای ایجاد شده بستگی دارد. همیشه مهم است که برند خود را به شکلی معرفی کنید که در ذهن کاربران باقی بماند. شما می خواهید محتوایی تولید کنید که به طور یکپارچه در تمام پلتفرم های رسانه های اجتماعی شما جریان داشته باشد. یعنی سبک، لحن صدا و محتوا یکسان است تا در همه کانال ها قابل تشخیص باشد. این موضوع می تواند وفاداری مشتری های شما را بیشتر کند. رسانه های اجتماعی واقعا می توانند به تلاش هر کسب و کاری کمک کنند. استراتژی های بازاریابی محتوا باعث می شود افراد محصولات شما را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و مشتریان شما به طور شگفت انگیزی گسترش دهند.

معرفی شبکه اجتماعی فعال شرکت بنیان آفرینان جلوه:

وب سایت اصلی طلا جواهری جلوه. وب سایت محصولات کارگاه و بنکداری طلا جواهری جلوه. اینستاگرام طلاجواهری جلوه. گروه واتساپ طلاجواهری جلوه، کانال تلگرام طلاجواهری جلوه، کانال یوتیوپ طلاجواهری جلوه، کانال آپارات طلاجواهری جلوه، کانال روبیکا طلاجواهری جلوه، گروه واتس آپ طلاجواهری جلوه، کانال بله طلاجواهری جلوه، کانال ایتا طلاجواهری جلوه، کانال فیس بوک طلاجواهری جلوه، کانال لینکدین طلاجواهری جلوه، کانال تویتر طلاجواهری جلوه وکانال تیک تاک طلاجواهری جلوه در زمره شبکه اجتماعی فعال شرکت بنیان آفرینان جلوه محسوب می شوند.

سوشال های فعال

مزایای استفاده از شبکه های اجتماعی برای خرید طلا:

از مهمترین مزایای خرید آنلاین طلا و جواهر، قابلیت دسترسی به محصولات بدون محدودیت زمانی است. به طوری که مشتریان در هر ساعت از شبانه روز که بخواهند بتوانند سایت فروشگاهی را باز و محصولات مورد نظر خود را سفارش دهند. بدون شک خرید آنلاین طلا در مقایسه با روش حضوری، مزیت بیشتری داشته و به همین دلیل هم مورد توجه واقع شده است. هر فردی با استفاده از شبکه های اجتماعی و انتخاب روش خرید آنلاین طلا، می تواند سر یک فرصت مناسب و حتی در مواقعی که هیچ فروشگاه حضوری باز نیست، خرید خود را از فروشگاه اینترنتی طلا انجام و طلای دلخواه خود با هر وزن و قیمتی تحویل بگیرد. بدیهی است فروشگاههای آنلاین معمولآ ۲۴ ساعته به مشتریان خود خدمات فروش ارائه می دهند.

بدون شک با بررسی و کسب اطلاع کامل از مزایای خرید آنلاین طلا که به تفصیل بیان خواهد شد، انگیزه لازم و قوی برای خرید آنلاین طلا ایجاد خواهد شد:

راحتی و سهولت خرید طلا. خرید آنلاین طلا یکی از راحت ترین روش های خرید طلا بشمار می آید. پس نباید راحتی را با سختی عوض کرده و هنوز هم در عصر تکنولوژی، به روش های حضوری خرید اکتفا کنید.

نبود محدودیت زمانی برای خرید طلا. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز که بخواهید سفارش خود را در فروشگاه های آنلاین خرید طلا ثبت کرده، مراحل پرداخت آن را انجام داده و منتظر ارسال آن باشید. با این انتخاب دیگر نیاز نیست در مسیرهای شلوغ و پر ترافیک رفت و آمد کرده و بعد از خرید طلا و جواهر نگران حمل آن تا مقصد مورد نظرتان باشید.

تنوع محصولات طلا و جواهر. این یک واقعیت غیرقابل انکار است تنوعی که در محصولات فروشگاه های آنلاین طلا و جواهرات وجود دارد، در فروشگاه های حضوری طلا و جواهرات محدود است. شما زمانی که به بازار می روید، به تعداد مغازه ها و فروشگاه هایی که در بازار هستند، می توانید طلا و جواهرات ببینید
و از بین آنها یکی را انتخاب کنید. قطعا یک بازار هر چقدر هم که بزرگ باشد، تعداد فروشگاه های آن از تعداد فروشگاه های اینترنتی که موتورهای جستجو در مقابل شما قرار می دهند، بیشتر نیستند. در خرید آنلاین طلا شما می توانید از بین ده ها و شاید صدها سایت فروشگاهی طلا و جواهر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مدیریت زمان در خرید طلا. در جامعه امروزی همه پر مشغله اند. بنابراین با انتخاب و خرید آنلاین طلا شما می‌توانید در زمان خودتان صرفه‌جویی کنید. با این کار دیگر لازم نیست که ساعت‌ها در ترافیک،  گرما و سرما بمانید و وقت خودتان را تلف کنید. تنها کافی است که در خانه بمانید و با چند کلیک ساده، در خصوص خرید طلا و زیورآلات موردنظر خود اقدام کنید. این موضوع با توجه به شیوع بیماری و ویروس کرونا نیز از اهمیت به مراتب بیشتری برخوردار است. با این کار می توانید ضمن خرید طلای مورد نظر، از جان و سلامت خود و عزیزانتان محافظت کنید.

پیدا کردن طلای مورد نظر. بدون شک برای هر کدام از ما پیش آمده که کل بازار را برای خرید محصولی کوچک بگردیم و پس از اتلاف زمان بسیار، محصول مورد نظر خود را پیدا نکنیم. خرید آنلاین طلا به ما کمک می کند که هر زمان از روز که تایم آزاد داشتیم، سری به موتور جستجو بزنیم و طلای مورد نظرمان را پیدا کرده و خریداری نماییم. شاید در فضای آنلاین، مدل بسیار زیبایی از طلا، مورد پسند ما باشد که آن را در هیچ جای بازار ندیده باشیم.

وجود فرصت کافی برای مقایسه انواع طلا و خرید طلا. در خرید آنلاین طلا امکان سفارش و خرید در فرصتی مناسب و محیطی آرام مهیا و مقدور است. به این معنا که به اندازه کافی فرصت دارید که طلای موردنظر خود را از نظر قیمت، رنگ، کیفیت، ابعاد، اندازه، طراحی و… با یکدیگر مقایسه و سپس با آرامش و بدون استرس انتخاب کنید. با خرید آنلاین طلا و جواهر به ‌راحتی می‌توانید محصولات متنوع را با یکدیگر مقایسه کنید، بدون آن که مغازه‌ها را بگردید و زمان زیادی را برای جابه‌جایی از دست بدهید.

پرداخت هزینه طلای سفارش یا خریداری شده. برای خرید آنلاین طلا روش‌های پرداختی مختلفی(نقدی و درب محل، درگاه بانک و پرداخت کارت به کارت) وجود دارد. شما می‌توانید با توافق فروشنده و انتخاب خودتان، بعد از خرید طلا و زیورآلات موردنظر خود هزینه آن‌ها را به صورت آنلاین و یا درب محل پرداخت نمایید. در این میان بسیاری از فروشندگان چنین امکانی را برای شما فراهم می‌کنند که بتوانید بخشی از هزینه را به صورت آنلاین و بخش دیگر را بصورت حضوری و درب منزل پرداخت کنید. بنابراین در رابطه با پرداخت هزینه خرید آنلاین طلا هیچ‌گونه نگرانی برایتان وجود نخواهد داشت.

اطلاع و خرید آخرین مدل طلا و جواهر. قبل از خرید می توانید در وب جستجو کرده و اطلاعات مختلفی را در مورد آخرین مدل طلا و جواهر. از صفحات مختلف روزنامه ها، مجلات، وبلاگ ها و وب سایت ها بدست بیاورید.

سوشال های فعال

سخن پایانی

امروزه شبکه‌های اجتماعی دیگر فقط محلی برای گفت‌ وگو و گردش مجازی نیستند. بلکه بررسی آمارها نشان می‌دهد که تعداد فروشگاه‌های آنلاین راه‌اندازی‌شده در این شبکه‌ها به‌سرعت در حال گسترش بوده. و تاثیر گذاری لازم را از نظر زمانی، مالی و ترافیک برای مردم به همراه داشته است. در زمان خرید طلا، فروش طلا، خرید طلای کم اجرت، خرید سکه، فروش سکه و سایر مصنوعات مرتبط با طلا. از گالری های قابل اعتماد و طلافروشی های دارای مجوز کسب و کار از اتحادیه طلا و جواهر اقدام نمائید.

جواهری جلوه بستر و فرصت مناسبی را فراهم کرده است. تا همراهان جلوه با هر قدرت خریدی و با هر میزان سرمایه و پس‌اندازی بتوانند. نسبت به پس انداز و حفاظت از دارایی ها از طریق خرید طلا اقدام نمایند. یکی از اهداف و برنامه های گروه جلوه ارائه خدمات مشاوره در زمینه. نوع و نحوه پس انداز در زمینه طلا در شبکه های اجتماعی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *