خرید طلا, طلا و جواهر

آشنایی با انواع دستبند طلا، ویژگی و مزیت ها

دستبند طلا

آشنایی با انواع دستبند طلا، ویژگی و مزیت ها: دستبند طلا که اغلب به عنوان یک اکسسوری شیک مورد توجه خانم ها است، از فلزات مختلف به همراه انواع سنگ‌ها و در شکل‌ها و سبک‌های متفاوتی ساخته می شود. دستبندهای طلا بسیار چشمگیر بوده و از نظر بسیاری از افراد هنوز هم کلاسیک محسوب می‌شوند.

مقدمه

دستبندهای طلای مدرن امروزی برخلاف گذشته دارای طرح‌های پیچیده‌ای هستند و اگر فردی بخواهد آن‌ها را با استایل محیط کار، مراسم خاص و مهمانی خود هماهنگ کند، باید از قبل در مورد آن فکر کند. بهتر است پیش از خرید دستبند طلا در مورد نوع استفاده و نحوه ست کردن آن فکر کنید. اینکه شما چه نوع دستبندی را انتخاب می‌کنید تا حدود بسیار زیادی به سلیقه شخصی شما بستگی دارد اما برای ست شدن هرچه بیشتر دستبند، باید رنگ پوستتان را بشناسید و با نکاتی برای ست کردن دستبند طلا با رنگ پوست آشنا شوید. همچنین همراهان عزیز جلوه می‌توانند بر اساس سلیقه و بودجه و هزینه‌ای که درنظر دارند، مدل‌ های مختلف دستبندطلا را انتخاب و خریداری کنند.

کارشناسان شرکت بنیان آفرینان جلوه قبل از اقدام به خرید، مشاوره لازم و رایگان را برای بهترین خرید به شما همراه عزیز ارائه می دهد. همراهان عزیز جواهری جلوه، اگر قصد خرید طلا، فروش طلا، خرید طلای کم اجرت، خرید نیم ست طلا، تعویض طلا، خرید سکه و فروش سکه در مناسبت های مختلف دارید کافی است سری به گالری‌ های دارای مجوز کسب و کار از اتحادیه طلا و جواهر بزنید. شرکت بنیان آفرینان جلوه(مجموعه طلاجواهری جلوه) این افتخار را دارد که بهترین و مناسبترین گزینه ها را پیش روی شما بگذارد تا ضمن لذت بردن از خرید، از حداکثر سود نیز بهره مند شده و خرید انجام شده را جزئی از حراست دارایی و حفظ ارزش آن تلقی نمائید.

یکی از نکات مهم که برای خرید دستبند طلا اهمیت دارد شناخت انواع دستبند و تصمیم گیری درباره‌ رنگ طلاست. در مقاله حاضر اطلاعات کافی در خصوص دستبندطلا، انواع دستبندطلا، رنگ های مختلف دستبندطلا، طرح های مختلف دستبندطلا، تفاوت دستبندطلا با النگوی طلا، قیمت دستبندطلا، دستبندطلا بعنوان زیورآلات زینتی، دستبندطلا بعنوان سرمایه گذاری و … به همراهان عزیز ارائه می نمائیم.

آشنایی با انواع دستبند

از گذشته تاکنون، می توان شاهد استفاده مردم از انواع دستبندها بود که این عادت از گذشتگان تا امروز، بین عموم هم رواج یافته و هم مردان و هم زنان، از انواع دستبندهای طلا استفاده می کنند. البته امروز جایگزین های دیگر هم برای دستبندها به وجود آمده که می توان به برخی از آن ها، مثل؛ چرم، نخ های مکرمه، پلاستیک و… اشاره کرد. در گذشته مردم به جز طلا، از وسایل های مختلف دیگری هم استفاده می کردند. به عنوان مثال، صدف، عاج حیوانات مختلف، مرجان، فلزات متنوع و … نمونه ای بارز از آن ها هستند.

اگر جزو افرادی هستید که به تاریخ علاقه و مطالبی هم راجب آن ها خوانده باشید، قطعا می دانید که استفاده کردن از دستبند همیشه هم برای جلوه بیشتر و زیبایی نبوده است. در اکثر مواقع، مردان با عقایدهای مخصوصی از دستبندها استفاده می کردند. وایکینگ ها نمونه ای بارز هستند. آن ها دستبندان مخصوصی را همیشه می پوشیدند زیرا بر این عقیده بودند که دستبند به آن ها در پیروزی جنگ کمک زیادی می کند و به نوعی شانس آن ها محسوب می شود.  در واقع در زمان های قدیم، عقاید مختلفی در پشت استفاده از جواهرات بوده است. اما با گذشت زمان این عقاید ها کنار رفتند و حال امروزه کمتر کسی با توجه به عقاید از این اکسسوری و جواهرات استفاده می کند و بیشتر مردم برای‌ جلوه زیبایی آن ها، تصمیم به خرید و استفاده می گیرند.

دستبندها چه تاثیری در استایل دارند؟

شاید این موضوع زیاد به چشم نیاید، اما هر نوع دستبندی، با هر جنسی که ساخته شده باشد، در تیپ فرد اهمیت بسیار زیادی دارد و زمانی که وجود نداشته باشد، جای او خالی است. با وجود این که تمام اکسسوری ها و دستبندها اهمیت زیادی در تیپ و استایل دارند، باید بتوان از آن ها به خوبی استفاده کرد. به عنوان مثال شما نمی توانید در تیپ های رسمی، از‌ اکسسوری های اسپرت استفاده کنید یا نمی توانید از اکسسوری های اسپرت در مراسم ها و حتی جشن ها برای افزایش زیبایی استایل خود، استفاده نمایید.

علاوه بر انتخاب درست از اکسسوری ها در استایل های متفاوت، باید به فرم بدن و دستان هم دقت زیادی کرد. شاید با خواندن این موضوع کمی متعجب شوید، اما همیشه در استانداردها، افرادی که دارای مچ های لاغر و ظریفی هستند، باید از جواهرات ظریفی هم استفاده کنند تا جلوه زیباتری به دست آن ها داده شود. افرادی که دستان پر و نسبتا برزگی دارند، حتما باید اکسسوری ها و دستبندهایی را انتخاب نمایند که بزرگ است. اگر هر فردی بتواند نسبت به دست خود دستبند مورد نظر را انتخاب کند، می تواند استایل شیک و زیبایی داشته باشد

دستبند طلا
ویژگی‌های یک دستبند طلا جذاب و زیبا

انتخاب و خرید یک دستبند طلای زیبا و جذاب کار ساده ای نیست. زیرا سبک‌های متنوع و جذابی در بازار موجود است. برای خرید یک دستبند طلای زیبا و چشم نواز، بهتر است که ویژگی‌های آن را بشناسید تا شما را به انتخابی بهتر نزدیک کند.

 سبک

مانند هر اکسسوری دیگر، دستبند نیز باید با توجه به فردی که آن را خواهد پوشید، انتخاب می‌شود. برای مثال اگر مچ دست باریکی دارید. یک مدل ظریف برای شما مناسب تر خواهد بود. یا اگر سبک زندگی بسیار فعالی دارید، یک دستبند زنانه ضخیم، شاید انتخاب مناسب‌تری باشد. اگر می‌خواهید یک دستبند برای مناسبت‌های خاص داشته باشید یک مدل دارای الماس یا سنگ‌های قیمتی دیگر، تاثیر بیشتری در استایل شما خواهد داشت. حتی می‌توانید برای تاثیرگذاری بیشتر، رنگ سنگ‌های قیمتی را با لباسی که می‌پوشید تنظیم کنید. علاوه بر این، افرادی که سبک لباس محتاطانه‌ای دارند، بهتر است با همان سبک محتاطانه و منطقی دستبند خود را انتخاب کنند. برای مثال: ممکن است دستبند طلایی زیبا باشد و ظرافت چشم نوازی هم داشته باشد اما شاید انتخاب خوبی برای کسی که همواره به سبک لباس رسمی پایبند است،‌ نباشد.

 جنس دستبندطلا

در هنگام انتخاب جنس دستبند، می‌توان گفت که هیچ قانون محدود کننده ای وجود ندارد. امروزه مدل‌های دستبند بسیار متنوعی از هر نوع مواد فلزی و حتی غیر فلزی در بازار موجود است اما طلا هنوز یک انتخاب مطمئن و کلاسیک است. علاوه بر این، دستبند‌های طلا در رنگ‌های متنوع زرد، سفید، رزگلد و غیره وجود دارند که دامنه انتخاب را وسیع‌تر می‌کند. دستبند طلای زیبا نه تنها نمادی از یک سبک و سلیقه فردی در جواهرات است، بلکه نمادی از قدرت و جلال برای شما خواهد بود.

 رنگ دستبندطلا و تناسب آن با رنگ پوست

به لطف وجود آلیاژ‌های مختلف طلا، می‌توانید تنوع بسیار بالایی در رنگ دستبند طلای خود داشته باشید. آلیاژ‌های گوناگون طلا، در رنگ‌های زرد، صورتی، قرمز، خاکستری و سفید در بازار وجود دارند. انتخاب دستبند طلای زرد یا سفید در درجه اول به سلیقه‌ی شما بستگی دارد. با این وجود، این نکته را مد نظر داشته باشید که طلای زرد با کمترین درصد آلیاژ فلزات دیگر ساخته می‌شود تا رنگ زرد خود را حفظ کند، لذا با گذشت زمان به راحتی خراشیده می‌شود.

اگر نمی توانید بین یک دستبند طلای سفید و زرد تصمیم بگیرید، توجه داشته باشید که بیش از هر چیزی درخشش، سبک و رنگ مناسب با پوست شما باید مد نظر باشد. همچنین اگر پوست سفید تری دارید، بهترین انتخاب یک دستبند طلای زرد است، زیرا تفاوت رنگ آن با پوست شما، آن را درخشنده تر می‌کند و بر روی پوست جلوه ی بهتری خواهد داشت. اگر پوست تیره یا سبزه ای دارید، دستبند طلای سفید انتخاب بهتری برای شما خواهد بود. دستبند‌های طلای ترکیبی از رنگ‌های مختلف نیز می‌تواند یک انتخاب جذاب برای شما باشد.

اندازه مناسب دستبند طلا

برای جلوه‌ هرچه بیشتر دستبندتان، مطمئن شوید که آن را در اندازه مناسب خریداری می‌کنید. از آنجا که خرید دستبند طلا هزینه ی زیادی دارد، بنابراین بهتر است که در اندازه آن اشتباه نکنید. اندازه مچ دست افراد مختلف متفاوت است، هرچند که به اندازه‌ی انگشتر، متفاوت نیست؛ اما بهتر است که اندازه گیری اندازه مچ دستتان را قبل از خرید انجام دهید. نکته‌ مهم این است که سایز دستبند اندکی بزرگتر از مچ دستتان باشد تا به این ترتیب، در میانه مچ دست شما باقی بماند و زیاد در دست نلغزد.

به خاطر داشته باشید که دستبند طلای بیش از حد بزرگ، باعث می‌شود دنباله ای که از قفل بیرون می‌ماند بیش از حد طولانی شود و جلوه زیبایی نداشته باشد، علاوه بر این هزینه اضافی بر دوش شما خواهد گذاشت. علاوه بر اندازه دستبند، بهتر است که ضخامت و وزن آن را نیز بررسی کنید. لزوما یک دستبند ضخیم تر جذابیت بیشتری نخواهد داشت. اگر علاقه‌ زیادی به دستبندهای درشت تر دارید، می‌توانید از دستبندهای چند رشته یا دارای آویز استفاده کنید.

گوشواره طلا
عیار طلا

عیار طلا رابطه مستقیمی با درخشش آن دارد. در حالت ایده آل، طلای ۲۴ عیار خالص ترین نوع طلا است که می‌توان از آن برای ساخت جواهرات استفاده کرد. قیمت دستبندها با توجه به عیار آن متفاوت است. هرچه عیار کمتر باشد، غلظت طلا در آن کمتر است. از این رو، یک دستبند طلای ۱۴ عیار ارزان تر از دستبند طلای ۱۸ عیار با همان وزن خواهد بود.

دقت کنید که دستبند خود را از شرکت ها، فروشگاه ها و نمایندگی‌های معتبر خریداری کنید. تا از عیار و کیفیت آن اطمینان خاطر داشته باشید. فروشنده ای را انتخاب کنید که بتواند شناسنامه ای برای دستبند طلای شما ارائه دهد. معمولا فروشگاه‌های معتبر برای طلا و جواهرات خود ضمانت دارند. تا در صورت بروز هرگونه اشکال در آن، به گالری مورد نظر مراجعه کنید.

نوع دستبندطلا

همیشه بهتر است قبل از بازدید از فروشگاه‌های گوناگون، در مورد نوع دستبند تحقیق کنید تا ساعت‌ها در مغازه‌ها سردرگم نشوید. در حالی که النگوها یکی از محبوب ترین گزینه‌های جواهرات در ایران هستند. اکنون دستبندهای اسپرت و زنجیره‌ای محبوبیت بیشتری در بین دختران جوان دارند. دستبندهای طلا کاملا انعطاف پذیر هستند. از طرف دیگر، دستبندهای زنجیره‌ای بیشتر یک نوع جواهر کلاسیک به حساب می‌آیند. و برای کسی که بی انتها بودن را بر مد ترجیح می‌دهد، بسیار مناسب هستند. می‌توانید بخش مرتبط با دستبند فروشگاه های مختلف را بررسی کنید تا دید بهتری در مورد انواع دستبندها داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *