خرید طلا, طلا و جواهر

گوشواره طلا، انواع و ویژگی ها (بخش اول)

طراحی و ساخت

گوشواره طلا، انواع و ویژگی ها (بخش اول): گوشواره طلا یکی از رایج‌ترین زیورآلات برای زنان است. استفاده از انواع گوشواره از جمله گوشواره طلا و جواهر از گذشته تا امروز، بین عموم مردم اعم از مردان و زنان رواج داشته است. شکل گوشواره طلا، جنس گوشواره طلا و تناسب گوشواره طلا با لباس ها و اندام شما تاثیر اساسی روی استایل شما خواهد داشت.

همراهان عزیز جلوه می‌توانند بر اساس سلیقه و بودجه و هزینه‌ای که درنظر دارند، مدل‌ های مختلف گوشواره طلا را انتخاب و خریداری کنند. البته خرید گوشواره طلا مناسب می تواند زیبایی ها را چند برابر کند. همراهان عزیز جلوه می توانند برای خرید گوشواره طلا زنانه، دخترانه و مردانه با قیمت مناسب و طرح های ظریف، از تمام محصولات در شرکت بنیان آفرینان جلوه(مجموعه طلاجواهری جلوه) و سایت جلوه دیدن فرمایند.

چرا طلا بخریم؟

کلیه محصولات جواهری جلوه بصورت خرید حضوری طلا و خرید آنلاین طلا ارائه می شوند. در مقاله حاضر سعی بر این است اطلاعات کافی در خصوص انواع گوشواره طلا، خرید گوشواره طلا، خرید آنلاین گوشواره طلا، فروش گوشواره طلا و سرمایه گذاری طلا از طریق خرید گوشواره طلا به همراهان عزیز ارائه نمائیم. همراهان عزیز جواهری جلوه، اگر قصد خرید طلا، فروش طلا، خرید طلای کم اجرت و خرید طلای بدون اجرت، خرید نیم ست طلا، خرید نیم ست طلا، تعویض طلا، ورقه های طلا ویژه جلوه، خرید سکه و فروش سکه در مناسبت های مختلف دارید کافی است سری به گالری‌های دارای مجوز کسب و کار از اتحادیه طلا و جواهر بزنید.

شرکت بنیان آفرینان جلوه(مجموعه طلاجواهری جلوه) این افتخار را دارد که بهترین و مناسبترین گزینه ها را پیش روی شما بگذارد تا ضمن لذت بردن از خرید، از حداکثر سود نیز بهره مند شده و خرید انجام شده را جزئی از حراست دارایی و حفظ ارزش آن تلقی نمائید.

پیدایش گوشواره طلا

گوشواره طلا از جمله زیورآلاتی است که از هزاران سال پیش توسط انسان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. جالب است بدانید که این وسیله‌ زینتی ابتدا توسط مردان مورد استفاده قرار می گرفت. با گذشت زمان تمایل استفاده از گوشواره توسط زنان بیشتر شد. اولین نشانه‌های گوشواره در سرزمین ایران به تمدن ایلام مرتبط است. همچنین در آثار تاریخی و باستانی تخت جمشید که قدمت چندین هزار سال دارد، می‌توان آثار و شواهدی از کاربرد گوشواره را در میان مردان آن دوران مشاهده نمود.

گفتنی است در گوش چپ مردان نمکی کشف شده در معادن نمک استان زنجان که به دوره ساسانی مرتبط است گوشواره‌ای از جنس طلا یافت شده است. بدیهی است در طول تاریخ گوشواره‌های مختلفی که توسط انسان ساخته و مورد استفاده قرار می گرفته است به مناطق مختلف جهان گسترش یافته است. گوشواره‌های چلچراغی که هزاران سال است که در هند و خاورمیانه محبوبیت دارند، از سال ۱۹۲۰ میلادی در صنعت مد غرب ظاهر شدند. همچنین اولین گوشواره‌های میخی توسط اتروسکن‌ها قبل از به قدرت رسیدن روم استفاده گردید.

شکل امروزین گوشواره از سال ۱۹۲۰ وارد بازار شده است. لازم به ذکر است گوشواره‌های حلقه‌ای از زمان عصر برنز، گوشواره‌های قلابی از زمان روم باستان و گوشواره‌های کلیپسی در قرن بیستم رو نمایی شدند. در فرهنگ های مختلف جهان از  گوشواره‌ بعنوان حفاظت گوش در برابر روح شیطان تا نمایش موقعیت اجتماعی، طبقه اجتماعی، ثروت و … استفاده شده است.

انواع گوشواره طلا

گوشواره‌های طلا بر حسب طرح  مختلف در سه رنگ زرد، سفید و رز گلد به همراه سنگ‌های قیمتی و یا بدون آنها ساخته می شوند. هر روزه تغییرات چشمگیری در طراحی و ساخت انواع طلا و جواهرات از جمله گوشواره طلا داده می شود. زمانی که شما تصمیم به خرید طلا در مناسبت های مختلف از جمله هدیه تولد، سالگرد ازدواج، هدیه فارغ التحصیلی و… می‌گیرید، انتخاب یک جفت گوشواره طلا می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. خرید گوشواره طلا برخلاف دستبند طلا، النگو طلا و انگشترطلا دیگر نیاز ی به در نظر گرفتن سایز ندارد. در حال حاضر طیف گسترده‌ای از انواع گوشواره از نظر طرح، اندازه، جنس فلز، نوع سنگ قیمتی به کار رفته و قیمت وجود دارد. با توجه به وجود این تنوع، باید قبل از خرید طلا و یا هر نوع گوشواره طلا، به نکات مهم توجه کرد.

 

گوشواره طلا میخی

مدلگوشواره طلا میخی یکی از رایج‌ترین فرم طلا و جواهرات است که پین(میخ) آن در پشت نرمه گوش قفل می‌شود. گوشواره  طلا میخی به علت سایز کوچک خود، به راحتی برای خانم‌ها قابل استفاده هستند. گوشواره‌ طلا میخی با و بدون سنگ قیمتی برای صورت‌های باریک و کشیده مناسب هستند. برای هر تیپی از شلوار جین و اسپرت گرفته تا لباس شب و مهمانی‌های رسمی هم مناسب و قابل استفاده است. سبک‌های مختلفی برای گوشواره‌ طلا میخی طراحی شده است که بعضی از آنها دارای انواع سنگ‌های قیمتی هستند و بعضی دیگر ندارند. این نوع گوشواره معمولاً کوچک است و در میان جوانان محبوبیت بالایی دارد.

گوشواره طلا کلیپسی

در دهه ۱۹۷۰ میلادی هنوز سوراخ کردن گوش رایج نشده بود. در نتیجه زنان از گوشواره‌های طلا کلیپسی استفاده می‌کردند. این مدل، هنوز هم در میان مردم رواج دارد. به این صورت که یک کلیپس محکم که گوشواره طلا از آن آویزان است، لاله گوش را می‌گیرد و در جای خود ثابت نگه می‌دارد. برای این گوشواره لازم نیست گوش خود را سوراخ کنید. پیدا کردن نمونه‌ای که استفاده آسانی داشته باشد چندان راحت نیست. توصیه می‌شود در خرید طلا و جواهرات گران قیمت از این مدل گوشواره استفاده نکنید زیرا احتمال گم شدن آن زیاد است.

گوشواره طلا حلقه‌ای

گوشواره طلا حلقه‌ای یکی از پرطرفدارترین انتخاب‌ خانم‌ها برای مهمانی است. همان‌طور که از نام گوشواره مشخص است، شکل دایره‌ای دارد. گوشواره طلا حلقه‌ای درون سوراخ گوش قرار می‌گیرد و دور نرمه‌ی گوش حلقه می‌شود. چرا که مدل آنها به شکلی است که نه مانند گوشواره‌های طلا میخی به طور کامل به گوش چسبیده‌اند و نه مانند گوشواره‌های آویز از گوش فاصله زیادی دارند. گوشواره طلا دارای حلقه‌های باریک و بزرگ برای جوانان و نوجوان‌ها مناسب است.

گوشواره طلا هاگی

هاگ در زبان انگلیسی به معنی  بغل کردن است. در این مدل نیز همچون نمونه حلقه‌ای دو انتهای گوشواره به هم می‌رسند و اصطلاحاً همدیگر را در آغوش می‌کشند.

گوشواره طلا آویزی

گوشواره طلا آویزی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در فاصله چند سانتی‌متری زیر گوش قرار می‌گیرند. معمولا سازندگان طلا با اضافه‌کردن سنگ‌های قیمتی یا مروارید، به جلوه و زیبایی این مدل از گوشواره‌ها می‌افزایند. البته گوشواره‌ طلا آویزی مورد سلیقه همه خانم‌ها نیستند و معمولا به دلیل آنکه ممکن است به لباس یا جاهای دیگر گیر کنند، نمی‌توان همیشه از آنها استفاده کرد. گوشواره‌های طلا آویز برای زنانی که موهای بلندی دارند گزینه مناسبی است. این نوع گوشواره‌ آویز می‌توانند تماماً فلزی یا ترکیبی از فلز و جواهر باشند.

 گوشواره طلا آویز چندشاخه

گوشواره طلا آویز چندشاخه، طرحی پیچیده‌تر و شلوغ‌تر از آویزهای معمولی دارد. آویز چندشاخه برای صورت های بیضی و صورت‌های قلبی شکل مناسب است. همچنین زنانی که موهای بلندی دارند بهتر است این نوع گوشواره را برای خود انتخاب کنند.

گوشواره طلا رشته‌ای

این نوع گوشواره طلا طراحی زنجیرمانند و ساده‌ای دارد. از پشت گوش آویزان می‌شود. این گوشواره‌ طلا قفل ندارند و خودشان در سوراخ گوش فرو می‌روند. گوشواره طلا رشته‌ای برای صورت‌های قلبی مناسب است. البته همیشه باید مراقب آنها باشید که به لباس یا موهایتان گیر نکند.

از دیگر انواع مدل های گوشواره طلا می توان به گوشواره طلا مدل گل‌گوش، گوشواره طلا کلاستر، گوشواره طلا قطره‌ای، گوشواره طلا اشکی، گوشواره طلا لوستری، گوشواره طلا مینیمال، گوشواره طلا مدرن، گوشواره طلا دارای مروارید و گوشواره طلا مدل بخیه‌ای اشاره نمود.

انواع قفل گوشواره طلا

نوع قفل طلا و جواهرات، اهمیت زیادی دارد. اگر قفل مناسبی برای گوشواره طلا انتخاب نشود، بدون اینکه که متوجه شوید،‌ گوشواره باز می‌شود و ممکن است گم شود. بنابراین آشنایی با انواع مختلف قفل گوشواره طلا به شما کمک می‌کند تا نمونه‌هایی را انتخاب نمائید که احتمال باز و گم شدن آن‌ها بسیار کم است. خاصه زمانی که نسبت به خرید طلا و جواهر گران‌قیمت اقدام می کنید.

قفل اهرمی

این قفل دارای یک قلاب است که از طریق یک اهرم لولایی به پشت گوشواره طلا متصل می‌شود. این مدل قفل گوشواره طلا بسیار مرسوم و یکی از رایج‌ترین قفل‌های گوشواره طلا در اروپاست. مزیت بزرگ این قفل بسته شدن سریع و بی‌دردسر و در عین حال امن بودن آن است. اما بیشتر برای گوشواره‌های طلا با اندازه بزرگ مناسب است.

earring

قفل فنری

گوشواره‌های طلا آویز اغلب دارای قفل فنری هستند. به این صورت که میخ گوشواره طلا در سوراخ گوش فرو رفته و خودِ گوشواره  طلابه صورت حلقه‌ای در پشت لاله گوش، در انتهای این میخ چفت می‌شود.

قفل قلابی

اغلب گوشواره‌های طلا یک سیم خمیده در بالای خود دارند که در لاله گوش قرار می‌گیرد و گوشواره طلا را ثابت نگه می‌دارد. این سیم به هیچ جا قفل نمی‌شود و به همین خاصر اغلب بلند است تا احتمال چرخیدن و افتادن از گوش را به صفر برساند. قفل قلابی اغلب به صورت شکل s یا قلاب ماهی است و چون بلند است و از گوش خارج نمی‌شود، به قفل پشتیبان در انتهای خود نیازی ندارد. این قفل به قفل آفریقای هم مشهور است.

قفل فشاری

قفل‌های فشاری به قفل ضربه‌ای هم مشهور هستند. این قفل اغلب در گوشواره‌های طلا حلقه‌ای مشاهده می‌شود. به این صورت که بخشی از پشت گوشواره طلا قابلیت خم و صاف شدن را دارد. از این نوع قفل در گوشواره‌های طلا مردانه هم استفاده می‌شود و می‌توان گفت اکثر گوشواره‌های طلا مردانه از این نوع قفل بهره می‌برند.

earring

کلام آخر

در گام نخست باید بدانید که دنبال چه نوع خرید طلا و جواهری هستید. محبوب‌ترین جنس برای گوشواره، طلاست. مدل‌های مختلف گوشواره طلا به همراه انواع قفل گوشواره طلا در مقاله حاضر معرفی شدند. بحث مهم دیگر عیار طلا(طلای ۱۸ عیار)، خرید آنلاین طلا، فروش اینترنتی طلا و خرید و فروش حضوری طلا است. خرید آنلاین دستبند طلا به شما این امکان را می دهد که در وقت صرفه جویی کنید. جواهری جلوه در صدد است تا بهترین و با کیفیت ترین محصولات را برای مشتریان خود عرضه نماید. بدون شک خرید آنلاین گوشواره طلا می تواند در مدیریت زمان کمک شایانی به شما داشته باشد.

جواهری جلوه فرصت مناسبی را فراهم کرده است تا همراهان جلوه با هر قدرت خریدی و با هر میزان سرمایه و پس‌اندازی بتوانند نسبت به پس انداز و حفاظت از دارایی ها از طریق خرید طلا اقدام نمایند. در صورتی که تمایل به خرید تمام نقدی طلا از جواهری جلوه هستید می توانید از شرایط استثنائی خرید تمام نقدی طلا گالری جلوه بهره مند شوید. یکی از اهداف و برنامه های گروه جلوه ارائه خدمات مشاوره در زمینه نوع و نحوه پس انداز در زمینه طلا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *