خرید طلا, طلا و جواهر

گوشواره طلا، معرفی انواع مدل ها و ویژگی ها

گوشواره طلا

گوشواره طلا، معرفی انواع مدل ها و ویژگی ها: خرید طلا بویژه خرید گوشواره طلا برای خانم ها و آقایان بسیار لذت بخش است. گوشواره طلا یکی از رایج‌ترین زیورآلات برای زنان و مردان است. همراهان عزیز جلوه می توانند برای خرید گوشواره طلا زنانه، دخترانه و مردانه با قیمت مناسب و طرح های ظریف، از تمام محصولات در شرکت بنیان آفرینان جلوه(مجموعه طلاجواهری جلوه) و سایت جلوه دیدن فرمایند. بدیهی است کلیه محصولات جواهری جلوه بصورت خرید حضوری طلا و خرید آنلاین طلا ارائه می شوند.

پیدایش گوشواره طلا

گوشواره طلا از جمله زیورآلاتی است که از هزاران سال پیش توسط انسان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. جالب است بدانید که این وسیله‌ زینتی ابتدا توسط مردان مورد استفاده قرار می گرفت. با گذشت زمان تمایل استفاده از گوشواره توسط زنان بیشتر شد. اولین نشانه‌های گوشواره در سرزمین ایران به تمدن ایلام مرتبط است. همچنین در آثار تاریخی و باستانی تخت جمشید که قدمت چندین هزار سال دارد، می‌توان آثار و شواهدی از کاربرد گوشواره را در میان مردان آن دوران مشاهده نمود.

لازم به ذکر است گوشواره‌های حلقه‌ای از زمان عصر برنز، گوشواره‌های قلابی از زمان روم باستان و گوشواره‌های کلیپسی در قرن بیستم رو نمایی شدند. در فرهنگ های مختلف جهان از  گوشواره‌ بعنوان حفاظت گوش در برابر روح شیطان تا نمایش موقعیت اجتماعی، طبقه اجتماعی، ثروت و … استفاده شده است.

انواع گوشواره طلا

گوشواره‌های طلا بر حسب طرح های  مختلف در سه رنگ زرد، سفید و رز گلد به همراه سنگ‌های قیمتی و یا بدون آنها ساخته می شوند. زمانی که شما تصمیم به خرید طلا در مناسبت های مختلف از جمله هدیه تولد، سالگرد ازدواج، هدیه فارغ التحصیلی و… می‌گیرید، انتخاب یک جفت گوشواره طلا می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. با توجه به وجود این تنوع، باید قبل از خرید طلا و یا هر نوع گوشواره طلا، به نکات مهم توجه کرد.

گوشواره طلا میخی

مدل های میخی یکی از رایج‌ترین فرم طلا و جواهرات است که پین(میخ) آن در پشت نرمه گوش قفل می‌شود. همچنین گوشواره طلا میخی به علت سایز کوچک خود، به راحتی برای خانم‌ها قابل استفاده هستند. گوشواره‌ طلا میخی با و بدون سنگ قیمتی برای صورت‌های باریک و کشیده مناسب هستند. این نوع گوشواره معمولاً کوچک است و در میان جوانان محبوبیت بالایی دارد.

گوشواره طلا کلیپسی

در دهه ۱۹۷۰ میلادی هنوز سوراخ کردن گوش رایج نشده بود. در نتیجه زنان از گوشواره‌های طلا کلیپسی استفاده می‌کردند. این مدل، هنوز هم در میان مردم رواج دارد. به این صورت که یک کلیپس محکم که گوشواره طلا از آن آویزان است، لاله گوش را می‌گیرد و در جای خود ثابت نگه می‌دارد. برای این گوشواره لازم نیست گوش خود را سوراخ کنید. پیدا کردن نمونه‌ای که استفاده آسانی داشته باشد چندان راحت نیست. توصیه می‌شود در خرید طلا و جواهرات گران قیمت از این مدل گوشواره استفاده نکنید زیرا احتمال گم شدن آن زیاد است.

گوشواره طلا حلقه‌ای

گوشواره طلا حلقه‌ای یکی از پرطرفدارترین انتخاب‌ خانم‌ها برای مهمانی است. همان‌طور که از نام گوشواره مشخص است، شکل دایره‌ای دارد. گوشواره طلا حلقه‌ای درون سوراخ گوش قرار می‌گیرد و دور نرمه‌ی گوش حلقه می‌شود. چرا که مدل آنها به شکلی است که نه مانند گوشواره‌های طلا میخی به طور کامل به گوش چسبیده‌اند و نه مانند گوشواره‌های آویز از گوش فاصله زیادی دارند. گوشواره طلا دارای حلقه‌های باریک و بزرگ برای جوانان و نوجوان‌ها مناسب است.

گوشواره طلا هاگی

هاگ در زبان انگلیسی به معنی  بغل کردن است. در این مدل نیز همچون نمونه حلقه‌ای دو انتهای گوشواره به هم می‌رسند و اصطلاحاً همدیگر را در آغوش می‌کشند.

گوشواره قطره ای

همچنین گوشواره های زنانه که مظهر سادگی و دوام هستند، برداشتی کلاسیک از نسخه توسعه یافته گوشواره های میخی هستند. مدل های قطره ای ترکیبی از یک زنجیر ساده است که کمی زیر لاله گوش با یک یاقوت، سنگ یا مروارید می افتد.

گوشواره منگوله ای

 گوشواره منگوله ای معمولاً در آرایه‌هایی از مواد، مانند چند رشته یا زنجیره‌ای از فلز وجود دارند. پایین رفتن از لاله گوش به آنها حالتی روان، پر جنب و جوش و سرزنده می دهد.

گوشواره لوستر

گوشواره‌های لوستری فوق‌العاده باکلاس، شبیه یک لوستر کریستالی پرآذین است که زیر لاله گوش شما می‌افتد.

گوشواره طلا آویزی

گوشواره طلا آویزی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در فاصله چند سانتی‌متری زیر گوش قرار می‌گیرند. معمولا سازندگان طلا با اضافه‌کردن سنگ‌های قیمتی یا مروارید، به جلوه و زیبایی این مدل از گوشواره‌ها می‌افزایند. البته گوشواره‌ طلا آویزی مورد سلیقه همه خانم‌ها نیستند و معمولا به دلیل آنکه ممکن است به لباس یا جاهای دیگر گیر کنند، نمی‌توان همیشه از آنها استفاده کرد. گوشواره‌های طلا آویز برای زنانی که موهای بلندی دارند گزینه مناسبی است. این نوع گوشواره‌ آویز می‌توانند تماماً فلزی یا ترکیبی از فلز و جواهر باشند. گوشواره های آویزان الماس نیز انتخاب محبوبی برای افراد مشهور روی فرش قرمز است.

گوشواره طلا
 گوشواره طلا آویز چندشاخه

مدل آویز چندشاخه، طرحی پیچیده‌تر و شلوغ‌تر از آویزهای معمولی دارد. آویز چندشاخه برای صورت های بیضی و صورت‌های قلبی شکل مناسب است. همچنین زنانی که موهای بلندی دارند بهتر است این نوع گوشواره را برای خود انتخاب کنند.

گوشواره طلا رشته‌ای یا نخی

این نوع گوشواره طلا طراحی زنجیرمانند و ساده‌ای دارد. از پشت گوش آویزان می‌شود. این گوشواره‌ طلا قفل ندارند و خودشان در سوراخ گوش فرو می‌روند. گوشواره طلا رشته‌ای برای صورت‌های قلبی مناسب است. البته همیشه باید مراقب آنها باشید که به لباس یا موهایتان گیر نکند.

از دیگر انواع مدل های گوشواره طلا می توان به گوشواره طلا مدل گل‌گوش، گوشواره طلا کلاستر، گوشواره طلا اشکی، گوشواره طلا مینیمال، گوشواره طلا مدرن، گوشواره طلا دارای مروارید و گوشواره طلا مدل بخیه‌ای اشاره نمود.

انواع قفل گوشواره طلا

نوع قفل طلا و جواهرات، اهمیت زیادی دارد. اگر قفل مناسبی برای گوشواره طلا انتخاب نشود، بدون اینکه که متوجه شوید،‌ گوشواره باز می‌شود و ممکن است گم شود. بنابراین آشنایی با انواع مختلف قفل گوشواره طلا به شما کمک می‌کند تا نمونه‌هایی را انتخاب نمائید که احتمال باز و گم شدن آن‌ها بسیار کم است. خاصه زمانی که نسبت به خرید طلا و جواهر گران‌قیمت اقدام می کنید.

قفل اهرمی

این قفل دارای یک قلاب است که از طریق یک اهرم لولایی به پشت گوشواره طلا متصل می‌شود. این مدل قفل گوشواره طلا بسیار مرسوم و یکی از رایج‌ترین قفل‌های گوشواره طلا در اروپاست. مزیت بزرگ این قفل بسته شدن سریع و بی‌دردسر و در عین حال امن بودن آن است. اما بیشتر برای گوشواره‌های طلا با اندازه بزرگ مناسب است.

قفل فنری

گوشواره‌های طلا آویز اغلب دارای قفل فنری هستند. به این صورت که میخ گوشواره طلا در سوراخ گوش فرو رفته و خودِ گوشواره  طلابه صورت حلقه‌ای در پشت لاله گوش، در انتهای این میخ چفت می‌شود.

قفل قلابی

اغلب گوشواره‌های طلا یک سیم خمیده در بالای خود دارند که در لاله گوش قرار می‌گیرد و گوشواره طلا را ثابت نگه می‌دارد. این سیم به هیچ جا قفل نمی‌شود و به همین خاصر اغلب بلند است تا احتمال چرخیدن و افتادن از گوش را به صفر برساند. قفل قلابی اغلب به صورت شکل s یا قلاب ماهی است و چون بلند است و از گوش خارج نمی‌شود، به قفل پشتیبان در انتهای خود نیازی ندارد. این قفل به قفل آفریقای هم مشهور است. قفل قلابی بیشتر در گوشواره‌های طلا سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد چون که وزن گوشواره مانع بیرون آمدن آن از گوش می‌شود.

قفل فشاری

قفل‌های فشاری به قفل ضربه‌ای هم مشهور هستند. این قفل اغلب در گوشواره‌های طلا حلقه‌ای مشاهده می‌شود. به این صورت که بخشی از پشت گوشواره طلا قابلیت خم و صاف شدن را دارد. پس از قرار دادن میخ گوشواره طلا در گوش، این قفل به صورت ضربه‌ای در میخ چفت می‌شود. از این نوع قفل در گوشواره‌های طلا مردانه هم استفاده می‌شود و می‌توان گفت اکثر گوشواره‌های طلا مردانه از این نوع قفل بهره می‌برند.

کلام آخر

جواهری جلوه درصدد است تا بهترین و با کیفیت ترین محصولات را برای مشتریان خود عرضه نماید. یکی از اهداف و برنامه های گروه جلوه ارائه خدمات مشاوره در زمینه نوع و نحوه پس انداز در زمینه طلا می باشد. پیشنهاد و توصیه اکید طلاجواهری جلوه همواره براین بوده است در زمان خرید طلا، فروش طلا، خرید طلای کم اجرت، خرید سکه، فروش سکه و سایر مصنوعات مرتبط با طلا از گالری های قابل اعتماد و طلافروشی های دارای مجوز کسب و کار از اتحادیه طلا و جواهر اقدام نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *