خرید طلا, خرید کادو

معرفی معنای نماد ها در زیورآلات طلا

مفهوم نماد ها در زیورآلات طلا

مفهوم نماد در زیورآلات طلا

علاوه بر اینکه زیبا بودن زیورآلات، اینکه بر روی بدن ما چه اثری می گذارند نیز مهم است. برخی از زیورآلات طلا برای ما از ارزش بالاتری برخوردار اند. مثل گردنبد ها یا دستبند هایی که از دوستان و عزیزانمان هدیه می گیریم. مفهوم نماد ها در زیورآلات طلا بسیار متفاوت است.

هدیه دادن زیورآلات طلا

از آنجایی که مفهوم نماد ها در زیورآلات طلا متنوع می باشد.  با هدیه دادن زیورآلات با نماد های خاص می توانید یادآور مفهوم خاصی برای فرد شوید. هر کدام از این نماد ها مفهوم خاصی دارند که کاربردشان متنوع است. این نماد ها برای انگشتر طلا، نیم ست طلا، گوشواره طلا و… نیز ساخته می شوند.

نماد روباه در سرویس های طلا

روباه حیوان مکاری وو حیله گری که دائما در حال گول زدن دیگری است. این به این معنی است که فرد بسیار زیرک و زیبا است.

 روباه در سرویس های طلا

نماد روباه در سرویس های طلا

نماد بی نهایت در زیورآلات طلا

مفهوم نماد بی نهایت در زیورآلات طلا نشان دهنده عشق ابدی می باشد. این عشق می تواند برای یک شخص یا یک موضوع خاص باشد. نماد بی نهایت در کشور هند به مفهوم زن و مرد را دارد. ترکیب نماد بی نهایت با قلب بسیار جذاب و رومانتیک می باشد.

نماد قلب در سرویس طلا

مفهوم نماد در زیورآلات با طرح طلا و بی نهایت عشق، دوستی و محبت می باشد. نماد قلب هر دو معنای مذهبی و عاشقانه را دارا می باشد. این نماد در دوران جنگ جهانی برجسته شد. اغلب نظامیان برای نداشتن دادن دلتنگی هایشان به همسران خود از نماد قلب استفاده می کردند.

نماد بال فرشته در طلاجات

بال فرشته در زیورآلات طلا سمبل پاکی، شجاعت، شادی، امید و محافظت می باشد. این نماد از این اعتقاد نشات می گیرید که هر کس برای خود یک فرشته نگهبان دارد.  این تصور نیز وجود دارد که، با بال فرشته می توان اوج گرفت و در زندگی سفر کرد.

نماد پروانه در زیورآلات طلا

نماد پروانه سمبل تغییر، زیبایی، رهایی، آزادی و جاودانگی می باشد. در علم روانشناسی پروانه نماد فرد افسرده ای است که بعد از درمان آزاد و رها خواهد شد. اگر در زندگیتان قرار است یک تغییر بزرگ ایجاد کنید، انتخاب طلا با نماد پروانه می تواند گزینه مناسبی باشد.

سمبل درخت زندگی در زیورآلات طلا

درخت زندگی معنای های معنوی و مذهبی زیادی دارد. این نماد سمبلی از ثبات، قدرت، رشد می باشد. همچنین با مفهوم حبات، باروری و خانواده و آرامش نیز تفسیر می شود. درخت زندگی در واقع درخت بزرگی با شاخه ها و ریشه های پخش شده از بالا به پایین می باشد. که درون یک دایره قرار گرفته است.

 درخت زندگی در زیورآلات طلا

سمبل درخت زندگی در زیورآلات طلا

سمبل هندسی دایره در زیورآلات

دایره در زیورآلات سمبلی از ابدیت، جاودانگی، تمامیت و کمال می باشد. همچنین می توان مفهوم نماد دایره در زیورآلات طلا را چرخه زمان یا مدار سیارات نیز تفسیر کرد. برخی ها معتقدند که نماد دایره را میتوان عشق ابدی در نظر گرفت. انگشتر و حلقه بهتر مفهوم این نماد را بیان می کنند.

نماد ماه و ستاره ها در طلاجات

مفهوم نمادها در زیورآلات طلا با طرح عشق، آرامش، خوشبختی، شهرت و جاه طلبی می باشد. این سمبل با مفهوم امید، آرزو نیز تفسیر می شود. این نماد به دلیل آرامشی که به همراه دارد بسیار جذاب است. اگر دوست دارید می توانید این محصول را با نگین سفارش دهید.

مفهوم طلا در زیورآلات طلا با گل

به طور کلی مفهوم نماد در زیورآلات طلا با طرح گل عشق، محبت و دوستی می باشد. این طرح به خاطر زیبایی و طراواتی که دارد بسیار پرطرفدار است. نماد گل با طرح های مختلفی است که هر کدام معنی متفاوتی دارند.

 • گل رز سمبل عشق و دوستی است. همچنین رنگ رز صورتی در زیورآلات سمبل تحسین و قدردانی است.
 • گل لوتوس یا نیلوفر آبی نماد نجابت، رشد معنوی، کمال و چرخه به تعالی رسیدن انسان می باشد.
 • گل میخک نماد دوستی است. میخک سفید با مفهوم عشق خالص و خوش شانسی مفهوم می گردد.
 • گل ارکیده نماد عشق و زیبایی است. ارکیده سفید فروتنی و ارکیده بنفش احترام و وفاداری را نشان می دهد.
 • مفهوم نماد در زیورآلات طلا با طرح گل لاله عشق جاودانه و بی پابان می باشد.

نماد عقرب در طلاجات

عقرب حالت دفاعی دارد و سعی می کند تا قلمرو خود را تحت کنترل بگیرید. افرادی که درون گرا و کم حرف هستند معمولا از این نماد استفاده می کنند.

نماد های پاییزی در سرویس طلا

مفهوم نماد در زیورآلات طلایی که طرح پاییزی دار بسیار ساده است. این نماد ها برای افرادی که متولد ماه های پاییز می باشند بسیار خاص و دوست داشتنی است.

تفسیر مفهوم جنین در جواهرات

نماد جنین در زیورآلات نشان دهنده پیوند عمیقی بین اعضای یک خانواده می باشد.  نماد جنین برای هر کدام از زیورآلات طلا نظیر گوشواره، گردنبند، انگشتر و… اسخته می شوند. اگر به دنبال خرید یک هدیه خاص برای خانم ها باردار می گردی این هدیه را از دست ندهید.

نماد جنین در جواهرات

نماد مادر و کودک در زیورآلات طلا

مفهوم نماد در زیورآلات طلا با طرح های جنین تولد و رشد دوباره می باشد. این طرح ها شامل طلا با طرح پای کودک، دست نوزاد، شیشه شیر، پستونک طلا، ضربان قلب، جنین داخل شکم مادر و… می باشد. می توانید روی این زیورآلات نام نوزاد یا حرف اول اسم او و یا حتی تاریخ تولدش را هک کنید.

سخن پایانی

در این مقاله راجب مفهوم نماد ها در زیورآلات طلا به شما اطلاعات دادیم. هم اکنون با در نظر گیری مفهوم و کاربرد این نماد ها نمونه مناسب خودتان را از سایت جواهری جلوه انتخاب و خریداری کنید.

سوالات متداول درباره مفهوم نماد در زیورآلات طلا
 1. هدیه دادن طلا با نماد بال فرشته چه معنایی دارد؟
  این نماد به فرد، این اطمینان می دهد که شما همواره کنار فرد خواهید باد. همچنین به او امیدواری و قدرت می بخشد.
 2. نماد مثلث در زیورآلات طلا چیست؟
  سمبل مثلث بیانگر وحدت، عرفان و اسرار ماورایی می باشد. مثلث روبه بالا نماد تعالی، آتش، آروز و بریزی است. مثلث روبه پایین نماد رحمت آسمانی و حیات است.
 3. آیا رنگ های متفاوت جواهرات با طرح گل رز مفهوم خاصی دارند ؟
  بله، طلای سفید به معنی پاکی و بی گناهی است. رز نارنجی به معنای شور و اشتیاق، رز بنفش به معنای عشق در یک نگاه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *