خرید طلا, طلا و جواهر

نکات مهم و ضروری در هنگام خرید سکه و طلا !

داشتن دانش، اطلاعات و آگاهی کافی در زمینه طلا، سکه و سایر مصنوعات مرتبط با طلا در زمان خرید بسیار مهم و الزامیست. اطلاع از ضمانت طلا، اصالت طلا، عیار طلا، نوع طلا، داشتن مجوز کسب و کار از اتحادیه طلا و جواهر، معتمد بودن فروشنده، زمان خرید طلا و هدف از خرید طلا از نکات اساسی بشمار می آیند.

نکاتی که باید در هنگام خرید طلا یا خرید سکه به آن ها دقت کنیم

هنگام خرید طلا ممکن است نتوانید اصل بودن طلا یا سکه را تشخیص بدهید و فروشنده هم اصل یا تقلبی بودن  آنرا به شما نگوید. در مواقع زیادی پیش آمده است که فرد، طلا تقلبی را به جای طلا اصل از آن فروشنده خریده باشد.

در این شرایط، خریداران طلا، سکه و سایر مصنوعات مرتبط با طلا، لازم است به مغازه ها و فروشگاه های معتبر طلا که مجوز کسب و کار از اتحادیه طلا و جواهر را دارند مراجعه نمایند. موضوعی که رئیس اتحادیه طلا و جواهر جناب آقای ابراهیم محمدولی و جناب آقای محمد کشتی آرای نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر همواره بر آن تاکید دارند.

لازم به ذکر است که بسیاری از فعالان حوزه طلا و سکه و همچنین طلا فروشان، با وجود گذراندن دوره های فنی تشخیص طلا و نکات مهم خرید طلا و کسب این تجربه ها و اطلاعات مهمی که فعالان این صنف باید بداند، باز هم امکان تشخیص طلا تقلبی را بدرستی ندارند. توجه داشته باشید که هر فروشنده طلا باید تضمین کند که فاکتور طلا کاملا اصل است، چرا که آن فرد در قبال فروش محصول اصل یا تقلبی مسئول می باشد.

پاسخگویی فروشندگان

ممکن است خریدار طلا و سکه در زمان خرید طلا و خرید سکه متوجه اصل یا تقلبی طلا و سکه خریداری شده نباشد اما فروشندگان طلا در قبال فاکتوری که به خریداران ارائه می دهند مسئولیت دارند و با استناد به آیین نامه ها و قوانین اتحادیه طلا و جواهر باید پاسخگوی مشکل پیش آمده باشند . یکی از طلا فروشان در زمینه ضمانت خرید طلا و سکه می گوید تمامی فاکتور هایی که پس از خرید طلا و خرید سکه به شما داده می شود، کاملا معتبر هستند و اگر در این ارتباط مشکلی پیش بیاید خریدار اجازه دارد از فروشنده ای که این فاکتور فروش طلا و یا سکه را به آن صادر کرده است، شکایت و موضوع را پیگیری نماید.

دانستن اطلاعات ضروری مرتبط با خرید طلا و سکه می تواند شما را در مقابل مشکلات و اشتباهات احتمالی مصون نگه دارد. این نکات مهم شما را راهنمایی می کنند که چگونه با کمترین ضرر و زیان طلا، سکه و سایر مصنوعات اصل بخریم . اولین نکته ای که باید به آن دقت داشته باشید این است که بدانید به چه دلیل و هدفی به طلا فروشی مراجعه می کنید، این نکته بسیار مهم است تا از خطا به دور باشیم. همچنین باید به نکات اصلی مقاله توجه داشته باشید تا یک خرید ( طلا، سکه و جواهر ) مطمئنی را تجربه کنید .

جواهری جلوه

 

با چه قصدی به طلا فروشی مراجعه می کنیم؟
این موضوع کاملا ساده است که برای خرید طلا و سکه و سایر مصنوعات طلا به طلا فروشی می رویم. اما مهم است که جزو کدام دسته از خریداران طلا هستیم.

دسته اول که قصد خرید طلا، سکه و سایر مصنوعات طلا را دارند، برای هدیه کردن آن وارد طلا فروشی می شوند. دسته دوم برای پس انداز قصد خرید طلا شامل مصنوعات طلا، شمش طلا و طلای آبشده و سکه را دارند .

تهیه طلا برای عروسی و یا هدیه کردن

خرید طلا یا سکه برای ازدواج و عروسی یا هدیه کردن به خصوص برای خانم ها بسیار لذت بخش و هیجان انگیز است. اما این خرید باید کاملا با حساسیت و ریز بینی دقیق انجام بگیرد تا مشکلی در آن پیش نیاید. بهتر است این نکات مهم خرید طلا برای عروسی یا خرید سکه برای هدیه کردن را در نظر بگیرید.

به جای طلا نو، طلای دست دوم خریداری نکنید

اولین نکته مهم این است که دقت داشته باشید طلا دست دوم را به جای طلا نو نخرید و آن را به اشتباه نگیرید. برای مثال طلا های دست دوم مقداری رنگ رفتگی یا خط و خش در قسمت قفل خود دارند، که آن نشانه دست دوم بودن دستبند طلا یا گردنبند طلا است .

سکه

در زمان هایی که تقاضای خرید طلا کمتر است مراجعه کنید

توجه داشته باشید که در زمان های کم تقاضاتر و در واقع کساد بودن بازار طلا که معمولا در ماه هایی مانند محرم و صفر که مراسم عروسی برگزار نمی شود برای خرید طلا و حتی سکه اقدام کنید. زیرا قیمت طلا کمتر می شود و با این کار یک خرید هوشمندانه کرده اید.

خرید طلا با هدف پس انداز کردن

بهترین کالا که سود بسیاری برای روز مبادا به شما می دهد، خرید اصولی طلا و سکه و نگهداری آنها است. نگهداری از این سرمایه ارزشمند ( طلا و سکه ) برای طولانی مدت می تواند ما را در مشکلات مالی احتمالی کمک و یاری نماید. اگر قصد این کار را دارید بهتر است به جای طلای زینتی، شمش طلا، طلای آبشده و سکه بخرید. زیرا شمش طلا، طلای آبشده و سکه دارای اجرت ساخت نیست و در هنگام فروش آن ضرر کمتری به فروشنده وارد می شود. همچنین برای پس انداز طلا بهتر است طلای دست دوم بخرید. طلای دست دوم در هنگام فروش هزینه اجرت ساخت ندارد؛ می دانیم اجرت ساخت طلا یک مبلغی می باشد که باید برای ساخت طلا به سازنده و کارخانه آن پرداخت می شود. حال که با این نکات ضروری و مهم خرید طلا و سکه، در قسمت بعد به سوال مهمی می پردازیم.

چه نوع طلایی بخریم؟ طلای ایرانی یا طلای خارجی؟

بسیاری برای خرید طلا علاوه بر مواردی مثل رنگ، کیفیت، ظرافت طراحی، اجرت ساخت؛ به خارجی بودن یا ایرانی بودن طلا نیز توجه می کنند. اما طلا های ایرانی زیادی وجود دارد که ارزش خرید بالایی دارند و حتی در میان افراد خارجی نیز پر طرفدار هستند . همچنین در انتخاب طلا بایستی به عیار آن نیز توجه داشته
باشیم. طلای ۱۸ عیار از کیفیت و اصالت لازم برخوردار است.

طلا

بهتر است طلای ۱۸ عیار بخرید

یکی از سؤالات مهمی که ذهن خریداران را به هنگام خرید طلا به خود مشغول میکند این است که طلا با چه عیاری بخریم؟ برخی از خریداران در مورد طلا و عیار آن، اطلاعات کافی دارند و میدانند که کمترین عیارشان ۱ و بیشترینشان ۲۴ است. برخی دیگر هیچ آگاهی در این زمینه ندارند و فقط با پسندیدن ظاهر طلا، اقدام به خرید آن میکنند. اگر شما در مورد عیار زیورآلات طلا، سؤالی دارید و نمیدانید که بهتر است عیار طلا خریداری شده چه قدر باید باشد، باید عنوان کنیم که طلای ۱۸ عیار، بهترین گزینه برای خرید مصنوعات طلا به شمار میرود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *