خرید طلا, طلا و جواهر

نکات مهم در نحوه ست کردن گیره کراوات طلا

نکات مهم در نحوه ست کردن گیره کراوات طلا

گیره کراوات

گیره کراوات طلا استایل شما را مرتب نشان می دهد. اغلب افراد شیک پوشی که به جزئیات اهمیت خاصی می دهند؛ از گیره کراوات طلا استفاده می کنند. این اکسسوری جزو ملزومات محسوب نمی شود. ولی اکثر آقایان به خاطر نظمی که به ظاهرشان می بخشد از آن استفاده می کننند.

سنجاق کراوات

گیره کراوات طلا یکی از وسایل تزئینی بوده که در گذشته نیز از آن استفاده می کردند. البته در گذشته تنها برای نظم بخشیدن به ظاهرشان از آن استفاده می کردند. در حالی که امروز به جنبه تزئینی این گیره نگاه می کنند. در قدیم فقط برای سبک های کلاسیک و رسمی از گیره کراوات طلا استفاده می کردند. ولی امروزه از این اکسسوری در سبک های کژوال و اسپرت نیز استفاده می شود.

گیره کراوات طلا (tie clip) نواری فلز از جنس طلا است. گیره کراوات در حقیقت برای ثابت نگه داشتن کروات در جا مناسب روی پیراهن مورد استفاده قرار می گیرد. البته که با گذر زمان کاربرد گیره کراوات تغییر پیدا کرده است و امروزه بیشتر به عنوان یک المان تزئینی مورد استفاده قرار می گیرد.

محل قرارگیری گیره کراوات

اگر این اکسسوری جذاب در جای مناسب خود قرار نگیرد؛ استایل شما را ناهماهنگ جلوه می دهد. لزا لازم است تا از این وسیله در جای مناسبش استفاده شود. محل اتصال گیره کراوات طلا به پیراهن دقیقا در موازات جیب کت یعنی به عبارتی دیگر وسط سینه جایی بین دکمه های سوم و چهارم قرار دارد. جهت اتصال صحیح گیره کراوات از سمت راست به سمت چپ است. همانطور که می دانید استفاده از هر اکسسوری خاصی قوانین خاص خودش را دارد. اگر از رعایت قوانینی سر باز کنید استایل شما به طور کامل تحت شعاع قرار می گیرد و جلوه زیبا ی خود را از دست می دهد. بنابراین ما استایلیست ها فروشگاه جلوه نکات مهم در نحوه استفاده صحیح از گیره کراوات طلا را برای شما آوردیم.

گیره کراوات طلا

گیره کراوات طلایی

 • گیره کراوات باید دقیقا وسط سینه بین دکمه ها سوم و چهارم قرار بگیرد. هرچه گیره بالاتر قرار بگیرد؛ استایل شما نمایی مدرن تر بخود خواهد گرفت.
 • اندازه گیره کراوات باید ۸۰ درصد اندازه خود کراوات باشد. از آنجایی که اندازه استاندارد برای کراوت عددی بین ۳۵ تا ۵۵ میلی متر می باشد لازم است تا گیره کروات طلا با اندازه های متفاوت خریداری کنید.
 • گیره کراوات شما باید با دکمه سر آستین، یراق کمربند و ساعت شما ست شود. لذا توجه داشته باشید که هارمونی و هماهنگی این اکسسوری فلزی با دقت رعایت شود.

گیره کراوات در استایل اسپرت

برای ارتقای تیپ اسپرت خود می توانید از گیره کراوات طلا ی اسپرت طرحدار استفاده کنید. این گیره ها در طرح های غیر رسمی و فانتزی در بازار به فروش می رسند. می توانید از این گیره ها به همراه پیراهن و شلوار جین استفاده کنید.

گیره کروات طلا برای استایل کلاسیک

از قدیم برای استایل های رسمی از دکمه سرآستین و گیره کراوات ست هم استفاده می شده است. اگر به دنبال یک استایل شیک و رسمی در مهمانی یا محیط کار هستید استفاده از گیره کراوات طلا را فراموش نکنید. طرح های لوکس Gold Tip Clip برای افراد میانسال باوقار گزینه مناسبی می باشد.

گیره کراوات طلا

گیره کراوات طلا کلاسیک

انواع مدل های گیره کراوات

امروزه انواع مختلفی از گیره های طلا تولید و به بازار روانه می شوند. هر کدام از این گیره ها طراحی متفاوتی دارند. با برخی از مدل های پرفروش آنها آشنا شوید.

گیره کراوات پهن

گیره کراوات پهن افزون بر ایجاد تعادل بین کراوات و لباس به خوبی کراوات های سنگین تر را در جای خود فیکس می کنند. کراوات های پشمی سنگین ترین مدل کراوات هستند. استفاده از گیره کراوات پهن برای این کروات ها انتخاب مناسبی می باشد.

گیره کراوات نازک

این گیره به عنوان گیره کراوات کلاسیک نیز شناخته می شود. لزا استفاده از گیره کروات طلای نازک برای استایل های کلاسیک و مردانه پیشنهاد می شود. گیره کراوات نازک برای کراوات های نازک مدرن نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

گیره کراوات U شکل

ساده ترین ساخت گیره مربوط به این دست گیره کراوات های طلا می باشد. کافی ست تا پیراهن و گیره را بین انحنای یو شکل گیره قرار دهید. سپس دو قسمت آن را به هم فشرده کنید تا دندانه های آن به هم نزدیک شوند.

گیره کروات طلا سنجاق دار

گیره های سنجاق دار دارای یکی عدد میله نازک T شکل، پایه ای برای اتصال سوزن و دکمه سوزن دار می باشند. این گیره ها برای استایل های کلاسیک انتخاب مناسبی می باشند. اگر قصد استفاده از کراوات زیر جلیقه را دارید بهتر است از گیره کراوات طلا سنجاق دار استفاده کنید.

گیره کراوات طلا

گیره کراوات طلا اسپرت

گیره کراوات دندانه دار

گیره های سنجاقی از دو قسمت جدا کنه تشکیل شده که توسط یک فنر به هم متصل شده اند. استفاده از این گیره ها کار ساده است و تنها کافی است؛ تا آن ها را در جای مناسب خودش قرار دهید.

چند نکته درباره انواع مدل های گیره کراوات

 • برای استایل های رسمی و مجلسی از گیره کراوات های طلایی با شکل ساده و مینیمال استفاده کنید.
 • برا ی تیپ رسمی فراموش نکنید که گیره کراوات و دکمه سرآستین نتان ست باشد.
 • از گیره کراوات های رنگی برای استایل های مردانه و کلاسیک استفاده نکنید.
 • برای استایل هی کزوال بهتر ست از گیره کراوات طلا با طرح های فانتزی استفاده کنید.
سخن پایانی

استفاده از گیره کراوات می تواند ظاهر شما را نسبت به دیگران متفاوت تر جلوه دهد. به علاوه شخصیت شما را در نگاه اول منظم نشان دهد. فروشگاه اینترنتی جلوه انواع مدل های گیره کراوات طلا مناسب برای هر سبکی را در سایت خود قرار داده است.

سوالات متداول درباره نکات مهم در ست کرده گیره کروات طلا
 1. برای جلوگیری از نخ کش شدگی کراوات کدام مدل بهتر است؟
  گیره کراوات طلا U شکل دندانه و لولا ندارد. لزا احتمال نخ کش شدگی کراوات شما را به صفر می رساند.
 2. محکم ترین مدل گیره کراوات کدام است؟
  گیره کروات کلیپسی دندانه های ریز و خشن دارند. همچنین با توجه به اینکه یک لولا برای باز و بسته شدن دارند، از سایر گیره کروات ها محکم تر اند.
 3. آیای امکان استفاده از گیره کراوات با جلیقه ممکن است؟
  فراموش نکنید که کاربرد اصلی گیره کراوات فیکس کردن محل قرار گیری کروات روی پیراهن می باشد. بنابراین استفاده از گیره کراوات با جلیقه تا حدودی بی معنی به نظر می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *