خرید طلا, طلا و جواهر

اهمیت ست کردن طلا با اندام و ترفند های آن

اهمیت ست کردن طلا با اندام و ترفند های آن

اهمیت ست کردن طلا با اندام

اغلب افراد فکر می کنند که کافی است تا مدل طلایی که انتخاب می کند با نوع لباس آنها ست باشد. در حالی که شما می توانید با ست کردن طلا با اندام تان موجب زیباتر نمایان شدن جواهرات طلایی یتان بشوید. به طور مثالی انگشتری که برای دستان ظریف انتخاب می کنید قطعا با مدل انگشتری که برای دستان تو پر انتخاب می کنید یکسان نیست. برای انتخاب بهترین زیور آلات باید اول شناخت کاملی از استایل خود داشته باشید.

ست کردن طلا متناسب با قد هر فرد

یکی از مهمترین فاکتورهایی که باید در ست کردن طلا با اندام ها در نظر بگیریم، عامل قد می باشد. قد تاثیر ویژه ای روی ظاهر هر فرد می گذارد. به طور کلی قد افراد به سه دسته بلند قد، قد متوسط و قد کوتاه تقسیم بندی می شوند.

افراد کوتاه قد باید از زیورآلاتی استفاده کنند که زیاد حالت آویزان نداشته باشد. همچنین بهتر است به سراغ سرویس هایی از طلا بروند که گوشواره هایش میخی هستند و طول زیاد بلندی ندارند. گوشواره های چسبان نیز گزینه مناسبی برای این افراد می باشد. این افراد اغلب گردن های کوتاهی دارند به همین خاطر بهتر است اصلا به سراغ گوشواره های آویز بلند نروند.

سرویس طلا

ست کردن طلا متناسب با قد هر فرد

بر خلاف افراد کوتاه قد، افرادی که قد بلندی دارند بهتر است سرویس هایی را انتخاب کنند که آویز دار هستند. این افراد می توانند گوشواره های حلقه ای را متناسب با فرم صورتشان در اندازه کوچک، بزرگ و متوسط انتخاب کنند. این افراد بهتر است گردنبد هایی را انتخاب کنند که طول زنجیر به قدر کافی بلند باشد. گردنبد های که چند لایه اند نیز برای این افراد مناسب است.

در مورد افرادی که قد متوسطی دارند باید بگویم تقریبا محدودیتی در انتخاب سرویس طلا برای این افراد وجود ندارد. این افراد بهتر است به جای فاکتور قد به فرم کلی صورت شان و چاق یا لاغر بودشان توجه نشان بدهند. به طور مثال اگر این افراد چاق هستند بهتر است به سراغ سرویس های درشت طلا بروند.

تناسب مدل  سرویس طلا با فرم بدن

برای ست کردن طلا با اندامتان باید در نظر بگیرید که چاق یا لاغر هستید. برای مثال افراد لاغر باید سعی کنند از زیور الات های ظریف استفاده کنند. جواهرت طلایی که سنگ های ریز دارند برای این افراد مناسب تر اند. دقت داشته باشید که زیورآلات های پهن و درشت تناسب درستی با بدن لاغر ندارند.

توصیه های مهم در زمان ست کردن طلا با اندام

اغلب طراحان طلا در زمان ساخت زیور آلات به خصوصیات ظاهری و اندام افراد توجه می کنند. فرم صورت، گردن، قد، چاق یا لاغر بودن همه از فاکتور های مهم ظاهری هستند که در زمان ساخت طلا باید در نظر گرفته شوند. با در نظر گیری این مورد شما برای ست کردن طلا با اندام هایتان لازم است تا به نکات زیر نیز توجه داشته باشید:

طلای سفید

سرویس طلا سفید متناسب برای افراد لاغر

توجه به فرم کلی صورت در انتخاب طلا

صورت نیز بخش مهمی از اندام ها به حساب می آید که شما باید در زمان خرید به آن توجه داشته باشید. کسانی که صورت های کشیده و لاغری دارند بهتر است از طلا های ظریف استفاده کنند. این افراد بهتر است از گوشواره های آویز بلند استفاده نکنند. چرا که صورتشان بیش از اندازه باریک تر جلوه می کند.

برای کسانی که صورت های توپری دارند گوشواره های درشت مناسب تر اند. این افراد اغلب صورت های گرد دارند به همین خاطر استفاده از گوشواره های آویز دار به این افراد توصیه می شود. این گوشواره موجب می شود که صورتشان کشیده تر به نظر برسد.

در نظر گرفتن طول قد گردن و فرم آن

فرم گردن افراد با یکدیگر متفاوت است. معمولا افرادی که قد بلندی دارند گردن های باریک و کشیده ای نیز دارند. این افراد بهتر است از گوشواره های آویز بلند استفاد کنند تا بلندی قد گردنشان کمتر به نظر برسد. اما کسانی که گردن های کوتاهی دارند بهتر است از گوشواره های میخی استفاده کنند.

تناسب تناژ رنگ پوست با رنگ طلا

برای ست کردن طلا با اندام هایتان لازم است تا به رنگ پوستتان نیز توجه داشته باشید. به کسانی که تناژ پوستی گرمی دارند توصیه می شود تا طلا زرد خریداری کنند. همچنین توصیه می شود که برای کسانی که پوست خیلی سفیدی دارند بهتر است از طلا با رنگ سفید را انتخاب کنند.

سرویس طلای زرد

سرویس طلای زرد متناسب با پوست گرم

رنگ های دیگر طلا مثل رزگلد، آبی و… که از ترکیب آلیاژ طلا با سایر فلز ها تشکیل می شود؛ تقریبا با هر رنگ پوستی تناسب دارند. از طرفی دیگر کسانی که رنگ پوست خنثی دارند می توانند هم از طلای سفید و هم زرد استفاده کنند.

سخن پایانی

فروشگاه اینترنتی جلوه برای هر فرم اندام و رنگ پوستی که دارند سرویس های طلا مناسب ارائه داده است. شما می توانید با مراجعه به این فروشگاه اینترنتی جلوه از انواع مدل های سرویس طلای مد روز بازدید بفرماید و سرویس طلا متناسب با فرم اندام تان را انتخاب کنید.

سوالات متداول درباره اهمیت ست کردن طلا با اندام
  1. چه کسانی رنگ پوست خنثی دارند؟
    بر تشخیص رنگ پوستتان کافی است تا زیر نور طبیعی آفتاب قرار بگیرید. اگر رگهایتان به رنگ سبز و در برخی قسمت ها به رنگ بنفش دیده می شد شما رنگ پوست خنثی دارند. در اصطلاح عامیانه به این رنگ پوست گندمی گفته می شود.
  2. برای صورت های گرد چه مدل گوشواره طلایی مناسب است؟
    افرادی که صورت گردی دارند بهتر است از گوشواره های آویز بلند طلا انتخاب کنند. این مدل گوشواره ها موجب می شوند صورتشان کشیده تر به نظر برسد.
  3. طلای رزگلد با چه رنگ تناژ پوستی تناسب بیشتری دارد؟
    طلای رزگلد از ترکیب آلیاژ طلا با فلزات چون مس به وجود می آید. تقریبا می توان گفت طلای رزگلد با هر رنگ تناژ پوستی تناسب دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *