خرید طلا

ترفند های ست کردن طلا با فرم لباس

ترفند های ست کردن طلا با فرم لباس

ست کردن طلا با فرم لباس و موقعیت ها

انتخاب طلا متناسب با لباس و موقعیت خاص بر اساس اصول مد، موضوعی است که فکر ما را درگیر می کند. عوامل متفاوتی در انتخاب طرح و رنگ لباس با اکسسوری ها و سرویس های طلا متناسب با آن وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به شما ترفند های ست کردن طلا با لباس را آموزش دهیم. تا از این پس بتوانید بهترین استایل ها را برای خود بسازید.

تناسب تلفیق رنگ ها در زمان ست کردن طلا با لباس

به طور کلی هر رنگی از ترکیب سه رنگ اصلی آبی، زرد و قرمز تشکیل شده است. برای انتخاب رنگ طلا باید به ترکیب های رنگی داخل لباستان توجه داشته باشید. استفاده از رنگ هایی که مکمل هم هستند و یا رنگ هایی که در تضاد هم قرار دارند، بسیار خوب است.

برای مثال اگر رنگ لباس شما زرد است بهتر به سراغ رنگ متضاد آن بروید. یعنی سرویس های طلایی را انتخاب کنید که در ساخت آنها از سنگ های آمتیست بنفش رنگ و… استفاده شده باشد. لباس با رنگ های خنثی مثل سفید، سیاه و… را با طلا زرد ست کنید.

تناسب رنگ طلا با لباس

تناسب رنگ طلا با رنگ لباس

اگر لباستان رنگ جیغی دارد به سراغ طلایی بروید که رنگ مات تری دارد. منظور طلاهای ساده است که در آنها نگین وجود ندارد و درخشش کمی دارند. اگر طلا انتخابی شما خیلی پر زرق باشد، ظاهرتان بیش از اندازه شلوغ به نظر می رسد.

انتخاب طلا متناسب با طرح روی پارچه

برای ست کردن طلا با لباس باید هر دوی آنها به گونه ای انتخاب شود که مکمل یکدیگر باشند. یعنی اگر لباس شما طرح ساده ای دارد به سراغ سرویس های طلایی بروید که پرکارتر می باشند. اما اگر طرح پارچه لباستان نسبتا شلوغ است به سراغ طلا های ساده تر بروید.

دقت داشته باشید که لباس و طلا انتخابی شما باید به گونه ای باشند که با هم به عنوان یک مجموعه دیده شوند. اگر آنها را به گونه ای انتخاب نکنید که همدیگر را پوشش دهند، طلا و لباس با هم بر سر دیده شدن رقابت می کنند و ظاهر شما خیلی شلوغ  و یا ساده به نظر می رسد.

تاثیر فرم صورت و اندام در انتخاب طلا مناسب

یکی از مهمترین مواردی که باید در زمان ست کردن طلا با لباس در نظر بگیرید، توجه به خصوصیات ظاهری فردی می باشد. برخی از مهمترین موارد در زمینه تناسب صورت و اندام با طلا عبارتند از:

تناسب فرم و ابعاد صورت در انتخاب زیورآلات طلا

برای افرادی که صورت های ظریف دارند پیشنهاد می شود به سراغ زیور هایی بروند که ظریف اند و نگین های ریزی دارند. به صورت افرادی که اندام های درشتی دارند، طلا با اندازه های درشت همخوانی دارد.

ست کردن طلا با لباس

تناسب فرم صورت در انتخاب زیورآلات طلا

تاثیر فرم صورت و قد گردن گزینش طلا

یکی از مهمترین ترفندهای ست کردن طلا، این می باشد که به سراغ طلا هایی بروید که مشابه فرم صورت شما نباشند. برای مثال اگر صورت های کشیده ای دارید؛ به سراغ طلاهای آویز بلند نروید. چون این طلا صورت شما را بیش از اندازه کشیده تر جلوه می دهند.

افرادی که گردن های خیلی بلندی دارند می توانند برای جلوگیری از زیاد بلند نشان داده نشدن گردنشان، به سراغ گوشواره های آویز دار بروید. همچنین اگر گردن کوتاهی دارید بهتر است به سراغ گوشواره ها بلند بروید.

گزینش زیور طلا بر اساس نقطه کانونی

این ترفند در زمانی به کار گرفته می شود که می خواهید یکی از زیورآلات طلا شما بیشتر از سایر نمونه ها جلوه کند.

 • اگر می خواهید گردنبند تان به چشم بیاید به سراغ گوشواره های آویز بلند نروید.
 • اگر دستبند شما کار شده و نمادار است به سراغ انگشترها با نگین های درشت نروید.
 •  انگشترهای فانتزی طلا برای استفاده روزمره انتخاب کنید و آنها را با دستبند یا النگو های ساده ست کنید.

ست کردن طلا بر اساس فرم یقه لباس

نوع یقه لباس در ست کردن طلا با لباس بسیار با اهمیت است. انواع مختلفی از یقه لباس با اسم های یقه گرد، لوزی، خشتی و… وجود دارد. باید به سراغ گردنبد هایی بروید که به طور کامل روی گردن مشخص هستند. اگر نصفه گردنبند زیر یقه قرار بگیرید، از جلوه طلا کاسته می شود.

گردنبند هایی که زنجیر بلندی دارند برای لباس با یقه هفت مناسب می باشد. اگر لباس فرم گرد یا قلبی دارد بهتر است گردنبند های ظریف با زنجیرهای کوتاه را بخرید. در آخر اینکه اگر یقه اسکی می پوشید به طوری که کامل گردنتان پوشیده می شود؛ اصلا به سراغ گردنبندهای خیلی درشت و پر زرق و برق نروید.

ست کردن طلا با یقه لباس

ست کردن طلا بر اساس فرم یقه لباس

سخن پایانی

گالری جلوه به منظور بهتر کردن انتخاب برای شما، به تولید انواع از محصولات طلا در طرح های متنوع نظیر چرمی، زنجیری، نگین دار یا الماس دار پرداخته است. به همین خاطر شما می توانید به راحتی برای هر مدل لباس که دارید زیورآلات متناسب با رنگ و طرح آن را از این گالری سفارش دهید.

 سوالات متداول درباره ترفند های ست کردن طلا با لباس
 1. چگونه رنگ های مکمل لباس را باید با رنگ زیورآلات ست کنیم؟
  برای مثال اگر داخل لباستان از رنگ آبی بیشتر از رنگ قرمز استفاده شده است. مکمل آن استفاده از رنگ قرمز بیشتر از آبی می باشد. به همین خاطر سرویس طلا با سنگ های قرمز گزینه مناسبی می باشد.
 2. آیا شخصیت افراد در انتخاب طلا نیز موثر است؟
  بله، به طور مثال افراد که برون گرا هستند اغلب به سراغ طلاهایی می روند که زرق و برق بیشتری داشته باشند تا بهتر دیده شوند. اما افراد درون گرا اغلب از طلا های ساده بدون نگین را انتخاب می کنند.
 3. آیا انتخاب انگشتر طلا به فرم انگشتان نیز وابسته است؟
  بله، اگر انگشت های ظریفی دارید به سراغ انگشتر هایی بروید که ظریف اند و نگین های ریزی دارند. اما اگر انگشتان پهنی دارید، طلا های درشتی را انتخاب کنید که بخشی از دست شما را پوشش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *